Yunanca Kursu | Yunanca | Yunanca Özel Ders

Yunanca Kursu

Yunanca Hint-Avrupa dil ailesinin Greko-Grebar grubundan yaklaşık 4000 yıllık geçmişe sahip bir dildir.

YUNANCA

 

Yunanca Hint-Avrupa dil ailesinin Greko-Grebar grubundan yaklaşık 4000 yıllık geçmişe sahip bir dildir. Dünyanın en eski dillerinden biridir. Antik Yunanca ve modern Yunanca olarak ikiye ayrılır ve birbirinden neredeyse tamamen farklı yapılara sahiptirler. Alfabesi Yunan alfabesidir. Yunanistan ve Güney Kıbrıs’ın resmi dilidir. Yunanistan dâhil olmak üzere tüm dünyada yaklaşık 13 milyon kişinin anadilidir. Birçok Yunanca edebi eser bulunmaktadır. Yunanca; bilim, felsefe, sanat terminolojilerini ve Hıristiyanlaşan bölgelerin dil yapılarını etkilemiştir. Farklı lehçelere sahiptir. Yunanca (günümüz Yunancası), Tsakonika, Pontus , Katarevusa bu lehçelerden bazılarıdır.

 

YUNANCA KURSU

 

Yüksek hizmet kalitesi, konforlu ve tam donanımlı derslikleri, dallarında uzman Türk ve anadili Yunanca olan formasyonlu eğitmenleri ile SDM, İstanbul’da Yunanca eğitim almak için doğru adres olacağını garanti etmektedir. Yunanca kursu eğitimlerimiz “Bire bir Yunanca”, “Yunanca açık mini gruplar” ve “Yunanca kapalı mini gruplar” olarak uygulanmaktadır.,  Yunanca kursu sınıflarımız modern şekilde dizayn edilmiş ve öğrencilerimizin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde düzenlemeler sağlanmıştır.

YUNANCA ÖZEL DERS

 

Özel Yunanca derslerimizde  “öğrenci odaklı eğitim metodu” uygulanmaktadır. Sistemin doğru  çalışması için öğrencinin eğitim, iş, özel hayat durumu ve yoğunluğu etüt edilerek en uygun program belirlenmektedir.  Öğrencimizin sabit kur sistemlerinin  içerisinde sıkışmadan dilin bütününe hâkim olarak ve konuşarak öğrenmesini sağlamak öncelikli hedefimizdir.

Yunanca özel ders eğitimlerimiz kişiye özel program ve materyaller belirlenerek uygulanmaktadır.  Program başta belirlenen hedefler doğrultusunda öğrencinin adımlarına ve ihtiyaçlarına göre ilerler. Teknolojik donanımı tam, konforlu dersliklerimizde görsel ve işitsel materyaller öne çıkmaktadır.  Özellikle spesifik konularda eğitim alma ihtiyacı olan öğrencilerimiz için tavsiye edilen eğitim metodu “Bire bir eğitim” metodudur.

Eğitimin gün ve saatlerine öğrencimiz kayıt sonrası “Eğitim Planlama Departmanımız” ile görüşerek karar vermektedir. Eğitim süreci içerisinde ihtiyaç duyulduğunda öğrenci program değişikliği talep edebilir. Programlarımız haftada en az 3 saatlik eğitimlerden başlamaktadır. Sizin için en uygun olacak haftalık saat yoğunluğu eğitim uzmanlarımız ile yapılan görüşme sırasında belirlenmektedir. Eğitim planlama departmanımız eğitim süresi boyunca raporlarla sürekli eğitimi takip etmekte ve desteklemektedir ve raporlar aylık olarak öğrencimize de ulaştırılmaktadır. Ayrıca eğitim danışmanlarımızda süreç boyunca aktif olarak öğrencilerimize rehberlik yapmaktadır.

Sarıyer,Taksim, Mecidiyeköy, Kadıköy, Maltepe,Bostancu ve İstanbul’un diğer bölgelerinden yoğun olarak katılımın olduğu SDM Dil Okulu’nda bireye özel hazırlanan programlarda dili tanıma süreci, günlük yaşamda konuşma, temel dil bilgisi ve dil yapısına hâkim olma ve dilin anadil seviyesinde tamamlanması sağlanmaktadır. Yunanca dil eğitimi videoları ve ders notları öğrencilerimizin derse katılımını artırmakta ve böylece eğitim motivasyonlarını yükseltmektedir.

Yunanca Özel Ders Programları için SDM Dil Okulu Eğitim Danışmanları ile iletişime geçebilir, eğitim hedef ve amaçlarınıza yönelik dil eğitiminiz hakkında tüm detayları bire bir konuşabilir ve bilgi alabilirsiniz.

 

AÇIK MİNİ GRUPLAR


Bu programlarımızın “Açık Grup” olarak adlandırılmasının sebebi eğitime katılan öğrencilerin birbirini tanımıyor olmasıdır. Grup, kurumumuz tarafından bir araya getirilen öğrencilerden oluşur.
Yetişkinlere yönelik Yunanca gruplarımız minimum 3 maksimum 5 öğrenciden oluşur.
Sınıflarımızda öğrenci sayısının azlığı grup eğitimlerinde kalitenin üst düzeye ulaşmasını sağlar.
Gruplar seviyelerine göre ayrılır ve dinamiğine uygun materyaller seçilir. Öğrencinin derslerde aktif olması sağlanır. Teknolojik olarak tam donanımlı ve konforlu  sınıflarda eğitim verilmektedir.
Yetişkinlere yönelik gruplarımızda öğrencilerimizin dili bütünden kavrayarak (okuma-dinleme-yazma-konuşma-dil bilgisi ) ve aktif halde konuşarak eğitim almaları öncelikli amaçtır.

Yunanca grup ders programlarında öğrencilerin seviyelerine, ihtiyaçlarına ve hedeflerine göre Türk ve yabancı eğitmenler derslere katılmaktadır. Tüm eğitmenlerimiz formasyonlu, yetişkin eğitiminde tecrübeli, profesyonel eğitmenlerdir. Haftalık ders saati en az 6 saattir. Gündüz, akşam ve hafta sonu programlarımız bulunmaktadır. Kayıt sonrası “Eğitim planlama departmanımız” program hazırlığınızı yapar. Eğitim planlama departmanımız ve eğitim uzmanımız eğitim süreci içerisinde öğrencimizin gelişimini takip eder.

 

ONLINE YUNANCA SEVİYE TESTİ

 

Yunanca Online seviye tespit sınavı için aşağıdaki linke tıklayınız.

Yunanca Seviye Tespit Sınavı

 

YUNANCA KURS TAKVİMİ

Kurs takvimimiz bire bir eğitim olduğu için bireylere özel olarak oluşturulmaktadır.

 

 HAFTALIK DERS SAATİ SEÇENEKLERİ

 

 
Ücretsiz Whatsapp Bilgi Hattı

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!