Yunanca eğitim seviyeleri - Yunanca seviyeleri
HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

Yunanca eğitim seviyeleri – Yunanca seviyeleri – Başlangıç, orta, ileri düzey

Yunanca Seviyeleri

 

Yunanca ya da Helence, yaklaşık 4.000 yıllık geçmişe sahip, dünyanın en eski dillerinden biridir. Klasik Yunan Uygarlığında antik Yunanca kullanılmıştır. Günümüzde konuşulan modern Yunanca, antik dilden oldukça farklı olmakla birlikte kökeni eski dile dayanır. Dilin bir başka özelliği ise, antik tarihlerden bugüne önemli eserlerin kaleme alındığı sayılı dillerden biri olmasıdır. Bu da özellikle akademik alanda Yunancanın bilinmesinin ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Avrupa ve Ortadoğu medeniyetlerine katkısı olan Yunanca, insanlık tarihinde de büyük izler bırakmıştır. Bilim, felsefe ve sanatın çeşitli dalları ile dünyanın diğer dilleri üzerinde Yunancanın etkisi oldukça yoğundur. Eğitim tercihlerini bu alanlar üzerine yoğunlaştıracak olanlar için ve tabii özellikle de Klasik Yunan Uygarlığı ile ilgileniyorsanız, Yunanca bilmenin önemi açık bir şekilde ortaya çıkacaktır.

 

Yunanca Avustralya, Almanya ve Amerika Birleşik Devletleri‘nde yaşayan yaklaşık 13 milyon kişi tarafından konuşulur. Yunanistan’ın anadilidir. Diğer dillere göre kullanımı az gibi görünse de, bu antik dile asıl değerini katan geçmişin ve bugünün büyük medeniyetlerine ruh vermiş olmasıdır. Yunancayı birinci ya da ikinci dil olarak öğrenmek için birçok nedeniniz var ki, bunların başında akademik kariyer gelmektedir. Eğer Yunanca eğitim seviyeleri hakkında fikir sahibi olursanız, eğitiminizi çok daha iyi bir şekilde kontrol edebilirsiniz. Yunanca seviyeleri, tıpkı diğer dillerde olduğu gibi başlangıç, orta, ileri düzey şeklindedir. Kur olarak da adlandırabileceğimiz Yunanca eğitim seviyeleri için aşağıdaki bilgileri gözden geçirebilirsiniz.

 

Başlangıç Düzeyi:

Bu seviye, Yunancaya yeni başlayanlar ya da temel Yunanca gramer yapılarıyla ilk kez tanışacak öğrenciler için hazırlanmıştır. Bu kurda öğrenciler, okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerileri için ilk adımları atarlar.

 

Başlangıç Üzeri Düzeyi:

Bu seviyede, okuma ve yazma ileri bir aşamaya taşınır. Dinleme ve konuşma üzerine yoğun çalışmalar yapılır, aktiviteler ve çeşitli pratikler hazırlanır. Öğrenciler daha karmaşık cümle yapıları ve konuşma kalıplarıyla tanışırlar. İleri düzeyde yazma alıştırmalarıyla eğitimlerini hızlandırırlar.

 

Orta Düzey:

Bu seviyede, temel dil becerileri çeşitli dil bağlamlarıyla zenginleştirilir.

 

Orta Üzeri Düzey:

Bu seviyede çok daha iç içe geçmiş dersler vardır. Dinleme ve okuma alıştırmaları sıklıkla yapılır ve tekrarlanır. Yunanca sözcük dağarcığı geliştirilir ve orta derece zorlukta okuma parçaları üzerinde çalışılır.

 


İleri Düzey:

Bu seviyede öğrencilerin dikkati dilbilgisi ve sözcük alıştırmalarının yanı sıra daha soyut konulara yönlendirilir.  Öğrenciler, Yunancayı temel yapılarıyla kullanabilir, karmaşık yapıdaki metinleri ve konuşmaları rahatça anlayabilir.

 Pin It on Pinterest