Yoğun İngilizce
HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

Yoğun İngilizce

 

İngilizcede “Şaşırmadım!” demek için nasıl bir cümle kurarsınız? Muhtemelen bu sorunun cevabı “I’m not surprised!” olacaktır. Bu cevap öncesinde karşılaştığınız durum için ise, aklınızdan şu cümleler geçiyor olabilir: “I knew that” ya da “it’s not surprising to me?” Peki, şaşırmadığınız bir durum için kullanabileceğiniz diğer İngilizce cümleleri biliyor musunuz? Bilmiyor musunuz? Hiç sorun değil! Yoğun İngilizce eğitimi size tüm bu detayları en ince ayrıntısına kadar öğretecektir.

 

Yoğun İngilizce eğitimi

Yeni bir dil öğrenmek için en temel ihtiyacınız gramer kurallarıdır. Bununla birlikte, İngilizce konuşmak için sadece gramer bilgisi yeterli değildir. Bu biraz karmaşık gibi gelebilir ancak, gramer bilgisi olmadan kurallı cümleler kuramadığınız gibi sokak dilini konuşurken de kurallara çok ihtiyaç duymazsınız. Aslında bu karışıklığı ortadan kaldırmanın en iyi yolu bolca pratik yapmaktır. Örneğin az önce sözünü ettiğimiz “I’m not surprised!” cümlesinin yerine, “It is no wonder…” demek, bu pratik çalışmanın sonucudur. İngilizcedeki “wonder” kelimesi, öngöremediğiniz veya belirsizlik hissettiğiniz pek şey için sıklıkla kullanılır. “It is no wonder” ifadesini kullandığınızda yaşadığınız bir olay karşısında aslında hiç de şaşırmadığınızı ifade etmiş olursunuz. Eğer yoğun İngilizce eğitimi alıyorsanız, ders konularından biri olan bu tür ifadeleri kolaylıkla cümle içerisinde kullanabilirsiniz. Örneğin güneşli bir günde, pencereden baktığınızda şöyle bir cümleyi aklınızdan geçirebilirsiniz: “It’s no wonder that the park is crowded. The weather is beautiful!”

 

Yoğun İngilizce dersleri, bir yandan gramer bilginizi geliştirirken diğer yandan konuşma becerilerinizin artmasına da destek olacaktır. İngilizce eğitiminin en keyifli tarafı pek çok materyalden yararlanma olanağının olmasıdır ki bunlardan biri de şarkılardır. “It’s no wonder” ifadesi üzerinden devam edersek eğer, James Swanberg’in şarkı sözleri, bu cümleyi sonsuza dek aklınızda tutmanız için harika bir pratiktir.

 

It’s No Wonder We’re Together
Oh Cuz There’s No One I Like Better
It’s No Wonder We’re United”

 

İngilizce şarkılar yoğun İngilizce için en iyi öğrenme biçimlerinden biridir.

 

Bununla birlikte yoğun İngilizce eğitiminizde, “I’m not surprised!” cümlesinin yerine “Of course” ya da “It figures” ve  “What do you expect?” ifadelerinin nasıl ve nerede kullanılacağını da öğrenebilirsiniz. “Typical” ifadesi de yine böyle bir kullanım için geçerlidir. “Typical”, herhangi bir durum ya da şey karşısında mutsuz veya memnun olmadığınızda, bu hissi ifade etmek için kullanılan klasik bir kelimedir.

 

Örneğin:

-The bus is late, so I can’t make it to the meeting on time.

-Typical! You should take the train. It’s more dependable.

 

Ya daWhat do you expect?” ifadesi için aşağıdaki cümleleri kurabilirsiniz:

 

-Those kids across the street are so loud.

-What do you expect? They’re celebrating their graduation.

 

Yoğun İngilizce eğitimi, gramer bilginizin yanı sıra konuşma becerinizin de hızla ve eksiksiz olarak gelişmesini sağlayacaktır.

 Pin It on Pinterest