Tıp İngilizcesi

Tıp İngilizcesi

TIP İNGİLİZCESİ

İngilizcenin temel tıbbi dünya hali olmasının önemi ve Türk doktorlarının, hem bilimsel, hem klinik amaçlarla ingilizce öğrenme isteği, okulumuzun “tıbbi amaçlar için ingilizce “programını eğitim sisteminde başlatmasını (için ) cesaretlendirmiştir.

Dünyada anadili ingilizce olmayan birçok ülkede okutulan “tıbbi amaçlar için ingilizce” dersi, doktorların konferanslarda sözlü ve dergilerde yazılı olarak iletişim kurmalarını sağlamaktadır. Cambridge üniversitesi basını araştırmalarına göre, tıbbi ingilizce konuşma ihtiyacı olan doktorların sayısındaki hızlı artıştan dolayı, tıbbi ingilizce eğitmenlerine olan talep hiç bı kadar fazla olmamıştı.

Niçin “tıbbi amaçlar için ingilizce “dersi- ne ihtiyacımız var?

İngilizce, dünyada tıbbi alandaki temel araştırma dilidir.

Türkiye ‘de, tıp öğrencilerinin alanlarının bir gereği olarak ingilizce sınavlarını geçmeleri gerekmektedir.

Tıbbi doktora ve master öğrencileri ile profesyoneller, pratiklerini geliştirmek için anadili ingilizce olan ülkelere seyahat ederler veya o ülkede çalışırlar.

Birçok tıbbi tescil ve yönetim kurulunda doktorların, uzman sayılabilmeleri için ıelts akademik sınavında 7,0 almaları beklenmektedir.

İngilizce konuşmak güvenli uygulama ve etik kurallar açısından bir zorunluluktur.

Başarılı bir doktor- hasta ilişkisi için iyi iletişim temel anahtardır.

Sdm Dil Kursu  iki yıllık tıp veya hemşirelik eğitimi almış öğrencilere ve dokktorlara “tıbbi amaçlar için ingilizce “dersi hizmeti vermektedir. Bu dersler size, deneyimli uzman ingilizce öğretmenleri ve doktorlardan oluşan bir ekip tarafından verilmektedir.

Bu derste tıbbi ingilizce, tıp ve sağlık perspektifi baz alınarak, gramer, kelime bilgisi ve yapısı güçlendirilerek öğretilir. Öğrenci motivasyonunu oluşturmanın en iyi ve en başarılı yolu, onların kendilerini hayat boyu süren başarılara taşıyacak beceriler ve stratejiler geliştirmelerini sağlamaktır.
Ücretsiz Whatsapp Bilgi Hattı

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!