HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

S.S.S

 

 

 

SIKÇA SORULAN SORULAR

 

-Öğretmenimden memnun değilim, tarzı bana uymuyor.

Özellikle grup eğitimi veren kurumlarda öğretmeninizle ilgili problem yaşadığınızda bu konuda çözüm bulmanız çok zor. On beş kişilik bir sınıfta olduğunuzu düşünün; siz öğretmeninizle anlaşamazken sınıfın çoğunluğu memnun olabilir. Bu durumda kurumun size göre hareket etmesi mümkün değildir. SDM Dil Okulu’nda, diğer kurumlarda olduğu gibi öğretmen kalitesine son derece özen gösterilmektedir. Bütün öğretmen kadrosu, üniversitelerin öğretmenlik bölümlerinden mezun olmuş, formasyonlu ve konularında son derece tecrübeli ekiplerden oluşmaktadır. Geniş öğretmen kadrosu ile birebir eğitim ve veya en fazla 5 kişilik grup eğitimi sistemi sayesinde SDM Dil Okulu, bu tarz bir sorun yaşamanız halinde gerekli değişiklikleri yapabilmektedir. 

 

-Ders günleri ve saatleri bana uymuyor.

Özellikle çalışan öğrenciler kurumların kalıplaşmış haftalık ders programı sunmasından kaynaklanan çok büyük problemler yaşamaktadırlar. SDM Dil Okulu’nun amacı sizleri kurumun şartlarına mahkum etmek değil, kurumun sizlerin hayat şartlarına ayak uydurmasını sağlamaktır.

Okulumuzda, son derece geniş bir haftalık ders çizelgesi sunularak, her öğrencinin istediği gün ve saate göre program yapılmaktadır. SDM Dil Okulu için önemli olan, öğrencisinin en müsait, konsantrasyonunun en yüksek düzeyde olduğu zaman dilimlerini verimli şekilde değerlendirmektir. 

 

-Verilen vaatler tutulmuyor.

SDM Dil Okulu, öncelikle kayıt yaptırmaya veya bilgi almaya gelen her öğrencisine sistemle ilgili bütün detayları aktarır. Öğrenciye sadece program ve fiyat seçeneklerinin sunulmasının dışında, eğitim süreci içerisinde karşılaşabilecekleri zorluklar ve avantajları anlatılır. Kişinin şartlarına uygun özel projeler sunulup, yönlendirmeler yapılır. Kişileri genelin içine dahil etmek yerine, durumları özel olarak değerlendirilerek olabileceğin üstünde veya altında vaatler sunulmamaktadır. Bu durumda verilen hiçbir vaat karşılıksız kalmayacaktır.

 

-Sınıflar çok kalabalık, seviyeler birbirini tutmuyor.

Maalesef bazı kurumların çok kalabalık ve farklı yaşam standartlarına sahip kişileri bir araya getirerek sınıflar oluşturmaları, eğitim kalitesini düşürüyor. Başlangıçta yapılan seviye tespit sınavlarının yetersiz düzeyde olması öğrencilerin sağlıklı değerlendirilmelerini engelliyor.

Yine de iyi niyetli düşünelim; farz edin ki başlangıçta her öğrenci gerçekten aynı seviyede başladı fakat
herkesin algılama ve konsantrasyonunun aynı düzeyde olmasını beklemek mümkün değildir. Anladığınız ve anlamadığınız konular birbirinden farklı olacak, istediğiniz zaman soru sorabilme olanağına yeterli derecede sahip olamayacaksınız. Programın işleyiş sürecinde muhakkak seviye farklılıkları oluşacaktır. Öğretmeniniz ne kadar iyi olursa olsun, 15-20 kişilik bir sınıf içerisinde her öğrencisine tek tek zaman ayırıp, etüt edebilmesi mümkün olmayacak, bu da sizin eğitimden kopmanıza sebep olacaktır.

SDM’nin burada size sunmakta olduğu çözüm, birebir eğitim veya 5 kişilik mini grup seçenekleridir. Bu
seçenekler sayesinde kurum olarak kendinize ve bize ayırdığınız her ders saatini en yüksek verim ve ilgi
düzeyinde tutup, hedefe çok daha kısa süreler içerisinde ulaşabilirsiniz.

 

-Gramer bilgim iyi ancak konuşamıyorum?

Dil eğitiminde öncelikli amaç, iletişim kurmaktır. Öğrendiğiniz her şeyi aynı zamanda pratiğe döke bildiğiniz takdirde bilgilerinizi pekiştirebilirsiniz. Özellikle kalabalık sınıflardan oluşan kurumlarda veya dil öğrenimini sadece gramer eğitimi olarak gören eğitimciler bunu yapabilmenizi olanaksız kılar.

Lisan öğreniminde kulvarları birbirinden ayıramazsınız. Gramer, pratik, okuma ve yazmanın doğru orantıda gitmesi halinde sağlıklı eğitim koşullarına sahipsiniz demektir. Bütün bu öğeler, öğrenim teknikleri ile lisanı  pekiştirmenizi sağlar. Konuşmak için gramerinizin mükemmel olmasını bekler veya bekletilirseniz hiçbir zaman yeterli konuşma düzeyine sahip olamazsınız.

SDM, bu bilinç dahilinde kurduğu sistemle ve bu sistemin içine dahil ettiği eğitimcilerinin kalitesi ile sizlere sağlıklı eğitim koşulları sunmaya her zaman hazırdır.

 

-Kelime hazinemi genişletmekte ve telaffuzda çok zorlanıyorum.

Kendi seviyenize uygun kitaplar veya kısa hikayeler okumak, bilmediğiniz kelimeleri listelemek faydalı bir yöntemdir. Ayrıca bu materyalleri sesli okumaya çalıştığınız takdirde zamanla kendinizi daha rahat
hissederek dilinize akışkanlık kazandırabilirsiniz. Bu, zamanla telaffuzunun gelişmesine faydalı
olacaktır.

Yabancı kanallar izleyip, yabancı müzikler dinlemek hem kelime hazinesi hem telaffuzu hem de duyduğunuzu anlama konularında son derece faydalı ve zevkli yöntemlerdir.

 

-Derslere başladım fakat hoca ile uyum sorunum oldu?

Hocanızı hemen değiştiriyoruz.

 

-Derslere başladım fakat aynı gün ve saatlere uyma şansım olmadığını gördüm?

Saatlerinizi ve günlerinizi size uyan saatlere göre değiştiriyoruz.

 

-Derslere başladıktan sonra ya bir seyahate çıkmak zorunda kalırsam?

Programınızı hemen donduruyoruz.

 

-Hasta oldum ve dersime bugün katılamıyorum?

Okulumuzun sizin için sunduğu belirli telafi haklarından faydalanabilirsiniz.

 

-Kayıt oldum derslere ne kadar zamanda başlarım?

Kayıttan sonra 1 ile 10 gün içinde başlama garantisi verilir.

 

-Yaz tatilinde ne yapacağım? Kursum devam eder mi?

Yaz tatil programınız bize iletiyorsunuz. Böylece tatilden sonra aynı hocayla devam ediyorsunuz.

 

-Çok müsait bir döneme girdim örneğin 2 hafta müsait olacağım

Derslerinizi arttırıp, blok program yapabiliriz.

 

-Seviye tespitini nasıl yapıyorsunuz?

Seviye tespitinizi hocanız bizzat kendisi yaptığından öğrencinin eksiğini net bir şekilde görmektedir.

 

-Pratiğimi geliştirmek için bana ne kadar faydası olur?

Bu eğitimin en etkili yanı BİREBİR olması ve mecburen konuşmak zorunda kalmanız, yani kaçma şansınız yok.

 

-Eğitim nasıl işleniyor?

Bu eğitim özel derslerden farklıdır. Örneğin özel hocada kişiye bağlı kalırsınız. Bu öğrenci için bir değişiklik durumunda her şeye yeniden başlaması anlamına gelir. Ancak kurumumuzda bütün hocalar aynı programları takip ettiğinden öğrenci hoca değiştirse bile kaldığı yerden devam eder. Örneğin okulumuz aynı anda hem Türk hem yabancı hoca kullanmaktadır. Türk eğitmen gramer eksiklerini tamamlarken yabancı eğitmen pratik ve kelime bilgisini geliştirir.  

 

-Hatalarımı ve gelişmelerimi nasıl takip edebilirim?

Gelişim raporunuz kurumumuz tarafından her ay düzenli olarak sunulur.  

 

-Ne kadar zamanda öğrenebilirim?

Yabancı dili hiç bilmeyen bir öğrenci BİREBİR eğitimle, bir yılda ileri seviye konuşma ve gramer düzeyine ulaşmaktadır.  

 

-Ne kadar saat ders almam lazım?

Öğrencinin seviyesine göre saat belirlenir ancak dersler haftalık en az 2-4 ders saati arası alınmaktadır.

 

 Pin It on Pinterest