Rusça Kursu - Rusça - Rusça Özel Ders
HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

Rusça kursu

 

Rusça Kursu

Günümüzde eğitimin en önemli alanlarından bir tanesi de dil eğitimleridir. Özellikle de yurtdışında yaygın olarak kullanılan ve uluslar arası olarak geçerliliği yüksek olan diller ülkemizde de pek çok kişi tarafından öğrenilmek istenir. Bu diller arasında en çok bilinenlerinden bir tanesi de Rusçadır. Rusça Hint- Avrupa dil ailesine mensup bir dildir. Hem alfabesi hem de dil kuralları bakımından diğer dillere ve kendi ana dilimize göre büyük farklılıklara sahiptir. Rusça Birleşmiş Milletler tarafından kabul edilen resmi dillerden bir tanesi olma özelliğini de gösterir. Aynı zamanda da dünya genelinde oldukça fazla ülkede oldukça fazla kişi tarafından kullanılır. Dünyada en çok konuşulan 7. Dil olmasından dolayı da öğrenilmesi durumunda pek çok avantaj sağlar.

Rusça diğer dillere oranla öğrenmesi daha zor bir dildir. Bu durumun temel nedenlerinden bir tanesi Kiril alfabesinin kullanılmasıdır. Kendi ana dilimizin aksine farklı bir alfabenin kullanılıyor olması başlı başına dili öğrenirken zorluk yaşamamıza neden olur. Aynı zamanda da Rusça da kelimelerin vurguları çok önemlidir ancak vurguların herhangi bir kuralı yoktur. Bu nedenle de daha dili ilk kez öğrenirken vurguları doğru bir şekilde öğrenmek çok önemlidir. Rusça kursu tam da bu noktada Rusçayı yeni öğrenmeye başlayan kişiler için büyük önem taşır. Eğitimin temelinden itibaren doğru bir şekilde ilerlenmesi ve alanında uzman ve ana dil seviyesinde Rusça konuşabilen eğitmenler sayesinde Rusçayı çok daha kısa süre içerisinde öğrenebilirsiniz.

Rusça Kursunun Yararları

Rusça öğrenmek hem eğitim hem de mesleki anlamda büyük yararlar sağlar. Bu nedenle de pek çok kişi Rusça kurslarını tercih eder. Rusça kursunun yararları arasında ilk olarak söylenebilecek şeylerden bir tanesi eğitim gruplarının kalabalık olmamasıdır. Kalabalık olmayan sınıflarda eğitmenler ile sürekli olarak iletişim içinde olmanız çok daha verimli ve akılda kalıcı bir eğitim almanızı sağlar. Bu sayede kısa süre içerisinde hem Rusçanın dil kurallarını hem de vurgulamalarını doğru bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Rusça Özel Ders

Rusça öğrenmesi zor olan ve farklı alfabeye sahip olan bir dil olmasından dolayı eğitim süreci daha yoğun olan bir dildir. Bu nedenle de pek çok kişi Rusçayı öğrenirken bire bir veya 3-4 kişilik gruplar halinde Rusça özel ders almayı tercih ederler. Rusça, diğer dillerden farklı olarak kelimelerin vurgulamasının doğru yapılmasının çok önemli olduğu bir dildir. Ancak kelimelerin vurgulamalarının tek bir doğrusu veya kuralı bulunmamaktadır. Bu nedenle de daha Rusçayı ilk öğrenirken kelimelerin vurgulama şekillerinin en doğru şekillerde öğrenilmesi çok önemlidir. Bu noktada da özel dersler çok yararlı olmaktadır. Eğitmenler ile sürekli olarak iletişim halinde olunması bir dilin öğrenilmesini hızlandırırken aynı zamanda verimini de artırır.

Rusça özel ders almak isteyen kişiler kursa ilk olarak gittiklerinde kayıtlarının yapıldığı zaman kendi yoğun oldukları günleri ve uygun oldukları günleri belirtirler. Bu sayede kişiye özel materyaller ve programlar ile dersler daha kolay bir şekilde ilerler. Bu sayede öğrenci için eğitim süreci daha verimli ve eğlenceli geçer. Özel derslerin bitmesiyle birlikte öğrencilerin Rusçayı akıcı bir şekilde konuşmaları da amaçlanır.

Rusça kursu Beşiktaş

Rusça kursu Beşiktaş, Taksim, Mecidiyeköy, Kadıköy, Maltepe ve İstanbul’un diğer bölgelerinden yoğun olarak katılımın olduğu SDM Dil Okulu’nda bireye özel hazırlanan programlarda dili tanıma süreci, günlük yaşamda konuşma, temel dil bilgisi ve dil yapısına hâkim olma ve dilin anadil seviyesinde tamamlanması sağlanmaktadır. Rusça dil eğitimi videoları ve çeşitli ders notları öğrencilerimizin derse katılımını artırmakta ve böylece eğitim motivasyonlarını yükseltmektedir.

 

TORFL Sınavı

Uluslararası Rusça yeterlilik sertifika sınavıdır. Sınav 6 seviyeden oluşur. Her seviye farklı yeterlilik alanlarını belgelemektedir. Örneğin Rusya’daki üniversitelere giriş için İleri Level 1 sertifikasına sahip olunmalıdır. Sınav; dilbilgisi, yazma, dinleme, kelime ve konuşma bölümlerinden oluşur.

Yüksek hizmet kalitesi, konforlu ve tam donanımlı derslikleri ile dallarında uzman Türk ve yabancı Rusça eğitmenlerini birleştiren SDM, İstanbul’da Rusça Eğitim almak için doğru adres olacağını garanti etmektedir.

Rusça seviyenizi ücretsiz ölçmek İçin  Tıklayınız.

Rusça Kursu Eğitim Videosu

Rusça Kursu Eğitim Takvimi

Rusça kursu takviminizi, eğitim danışmanlarımızla birlikte iş ya da okul programınıza göre belirleyebilirsiniz.

Detaylar için 0212 233 09 99 Pbx    

Online Rusça kursu kayıtlarımız başlamıştır.

 Pin It on Pinterest