İtalyanca Kursu - İtalyanca - İtalyanca Özel Ders

İtalyanca Kursu

İtalyanca Romans dilleri içerisinde Latinceye en sadık kalmış olanıdır, bu yüzden "Modern Latince" olarak da adlandırılır.

İTALYANCA

 

Hint-Avrupa dil ailesinin Roman dilleri kolundadır. İtalyanca Romans dilleri içerisinde Latinceye en sadık kalmış olanıdır. Bu nedenle “Modern Latince” olarak da adlandırılır. Diğer romans dilleriyle (Fransızca, İspanyolca, Portekizce gibi) büyük benzerlikler taşır. İtalyancayı iyi bilen birisi diğer Romans dillerini de kısa zamanda öğrenebilir. İtalyanca dünyanın sayılı melodik dillerinden biridir. Duygusal anlatımları çok zengin bir dildir. İtalyanca, Rönesans devrinde zamanının Lingua Franca’sı görevini görmüş olduğundan diğer dilleri oldukça etkilemiştir. Dilin gelişiminde Boccaccio, Dante Alighieri ve Petrarca gibi isimlerin Latince yerine Toskana ağzını kullanmalarının büyük etkisi vardır. Özellikle müzik alanında terminoloji İtalyancadır. İtalya ve İsviçre’nin güneyindeki Ticino kantonunda yaşayan 60 milyon kişi İtalyanca konuşur. Yirmi bir harfin bulunduğu İtalyanca dil bilgisi oldukça kolaydır.

İTALYANCA KURSU

 

SDM Dil Kursu, İtalyanca dil eğitiminde başlangıç seviyesinden yüksek seviyelere kadar Türk ve  yabancı öğretmenleriyle özellikle “Bire bir İtalyanca” veya 2 – 4 kişilik mini gruplar halinde eğitim vermektedir.

İtalyanca grup eğitimlerimizde öğrenci sayısının azlığı eğitiminde verimin en üst düzeye ulaşmasını sağlamaktadır. Eğitmenlerimiz grubun dinamiğine uygun materyaller belirlemekte ve teknolojik olarak tam donanımlı, konforlu  sınıflarda eğitim verilmektedir. Haftalık ders saati 6 saattir. Gündüz, akşam ve hafta sonu programlarımız bulunmaktadır.

Bu dili İngilizceden sonra ikinci dil olarak öğrenmeyi hedefleyen öğrencilerimiz için bir diğer avantaj ise öğretmenlerimizin 2 dilli olmasıdır. Bir taraftan yeni bir dili öğrenir veya geliştirirken diğer taraftan İngilizce pratik yapma olanağı da bulacaklardır.

Ayrıca İtalyanca seviye belirleme sınavlarına hazırlanmak için özel eğitim programlarımız bulunmaktadır. Bu programlar için özel sınav eğitmenleri derslere katılmakta ve dilin yapısının yanı sıra sınav teknikleri ile ilgili eğitim vermektedirler. Tekniklerimiz hızlı bir şekilde pratik konuşmanıza yardımcı olacak ve sınavlarda başarı oranınızı dahada yükseltecek.

İTALYANCA ÖZEL DERS

 

Özel İtalyanca derslerimizde  öğrenci odaklı eğitim sistemi uygulanmaktadır. Sistemin doğru çalışması için öğrencinin eğitim, iş, özel hayat durumu ve yoğunluğu etüt edilerek en uygun program belirlenmektedir.

İtalyanca özel ders eğitimlerimiz sadece kişiye özel program ve materyaller belirlenerek uygulanmaktadır. Teknolojik donanımı tam, konforlu dersliklerimizde özellikle görsel ve işitsel materyaller öne çıkmaktadır.

Eğitimin gün ve saatlerine öğrencimiz kayıt sonrası ‘Eğitim Planlama Departmanımız’ ile görüşerek karar vermektedir. Eğitim planlama departmanımız eğitim süresi boyunca raporlarla sürekli eğitimi takip etmekte ve desteklemektedir. Raporlar aylık olarak öğrencimize de ulaştırılmaktadır. Ayrıca eğitim danışmanlarımızda süreç boyunca aktif olarak öğrencilerimize rehberlik yapmaktadır.

Programlarımız en az haftada 3 saatlik eğitimlerden başlamaktadır. Sizin için en uygun olacak haftalık saat yoğunluğu Eğitim Uzmanlarımız ile yapılan görüşme sırasında belirlenmektedir.

Şişli,Sarıyer,Taksim, Mecidiyeköy, Kadıköy, Maltepe,Bostancı,Pendik ve İstanbul’un diğer bölgelerinden yoğun olarak katılımın olduğu SDM Dil Okulu’nda bireye özel hazırlanan programlarda dili tanıma süreci, günlük yaşamda konuşma, temel dil bilgisi ve dil yapısına hâkim olma ve dilin anadil seviyesinde tamamlanması sağlanmaktadır. İtalyanca dil eğitimi videoları ve ders notları öğrencilerimizin derse katılımını artırmakta ve böylece eğitim motivasyonlarını yükseltmektedir.

İtalyanca Özel Ders Programları için SDM Dil Okulu Eğitim Danışmanları ile iletişime geçebilir, eğitim hedef ve amaçlarınıza yönelik dil eğitiminiz hakkında tüm detayları bire bir konuşabilir ve bilgi alabilirsiniz.

İtalyanca kurs ücretleri

 

Her özel ders gibi saat başına göre değişim göstermektedir. Yabancı dil konusunda oldukça önemli olan özel ders işinde uzmanlaşmak adına alınması gereken bir şeydir. Neden özel ders almalıyız çünkü özel dersin farkı öğrencinin kendisine uygun çalışma sisteminde ve zamanlarda dersleri öğrenmesidir. Eğitmenler bir konunun öğrenci tarafından iyice kavrandığına kanaat getirdikten sonra yeni konuların öğretimine geçerler. Özel derste öğrenciler istedikleri kadar temel veya karmaşık soruları sormakta özgürdürler.

SERTİFİKALAR

CELI1, CELI2, CELI3, CELI4 ve CELI5 – CELI sertifikası, İtalya Eğitim Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı tarafından resmi olarak tanınmış, resmi bir belgedir. Belgeler üniversitelere kayıt aşamasında da kabul edilmektedir. CELI Sertifikası uluslararası geçerliliği olduğu gibi YÖK tarafından da tanınmaktadır. Bunun yanı sıra KPDS (Kamu Personeli Dil Sınavı) ve ÜDS (Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavı ) için de denkliği yasal olarak kabul edilir. Yüksek hizmet kalitesi, konforlu ve tam donanımlı derslikleri ile dallarında uzman Türk ve yabancı İtalyanca eğitmenlerini birleştiren SDM, İstanbul’da İtalyanca Eğitim almak için doğru adres olacağını garanti etmektedir.

ONLINE İTALYANCA SEVİYE TESTİ

İtalyanca Seviye Tespit Sınavı

İTALYANCA KURS TAKVİMİ

Kurs takvimimiz kişiye özel olarak yapılmaktadır.
Ücretsiz Whatsapp Bilgi Hattı

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!