Gramer

Gramer

Eğer İngilizce sıfatlar konusunda bilginiz sınırlıysa, en basit cümleleriniz bile bir felaket olabilir. Fakat hemen yüzünüzü asmayın! Böyle bir sonuçla karşılaşmanız çok normal çünkü henüz yolun çok başındasınız… Birkaç pratikle kısa sürede sıfatları kavramanız mümkün hatta ana dili İngilizce olanların dahi bilmediği gramer kurallarını öğrenebilir ve harika cümleler kurabilirsiniz. Öyleyse İngilizce gramer ve sıfatların cümle içerisindeki doğru sıralamasını öğrenmek için ilk dersimize başlayalım!
Devamı İçin Tıklayın
İsteklerimizi kibar bir şekilde dile getirirken ya da öneri ve teklifler sunarken, dolaylı anlatımlarda, henüz yapamadıklarımızı -hayallerimizi- dile getirirken veya geçmişteki eylemlerimizde “Would” kelimesi kullanabiliriz.
Devamı İçin Tıklayın
Bu sohbette karşınızdaki kişi hakkında şöyle bir bilgiye sahip oldunuz, “o, dans etmeyi seviyor.” Fakat yine de ortada bir tuhaflık var gibi görünüyor çünkü “Because I love to dance!” cümlesi sadece bir “neden” durumunu ifade ediyor. Öncesi ve sonrasında herhangi bir açıklaması olmadığı için biraz havada kalmış, tamamlanmamış bir cümle! Şimdi bu cümleye İngilizce gramer açısından bakalım:
Devamı İçin Tıklayın


 UA-62172274-1
Ücretsiz Whatsapp Bilgi Hattı

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!