Fransızca Kursu - Fransızca - Fransızca Özel Ders

Fransızca Kursu

Başta Fransa olmak üzere Kanada, Belçika, İsviçre, Afrika, Lüksemburg da konuşulmaktadır.

FRANSIZCA

 

Hint-Avrupa dili olan Latincenin soyundan gelen Fransızca, başta Fransa olmak üzere, Fransız uygarlığını benimsemiş yerler ve eski Fransız sömürgesi ülkelerde kullanılan bir dildir. Dünyada yaklaşık olarak 200 milyon insan Fransızca bilmektedir. Fransızcayı anadili veya ikinci dili olarak konuşanların sayısı 128 milyonu aşmaktadır. İlk sırada Fransa olmak üzere Kanada, Belçika, İsviçre, Afrika, Lüksemburg, Monako ve daha birçok ülke bu sayıya dâhildir. Bununla birlikte Fransızca 29 ülkede resmî dildir.  Avrupa Birliği verilerine göre Fransızca, birlik içerisinde, İngilizce ve Almancadan sonra en sık konuşulan 3. dildir. Birleşmiş Milletlerin bütün alt kurumlarında ve uluslararası kuruluşların çoğunda resmî dildir. Aynı zamanda La Francophonie adı altında Frankofon Fransızca konuşan uluslar topluluğu vardır.

Fransızca; İspanyolca, Portekizce, İtalyanca, Katalanca ve Rumence gibi Roma İmparatorluğu’nun dili olan Latincenin devam dillerindendir. Tarih içerisinde Roma Galyalılarının Kelt dillerinden ve Roma sonrası Frenk göçmenlerinin Cermen dillerinden etkilenmiştir.

Dünyada Fransızca konuşan nüfusun büyük çoğunluğu Afrika’da yaşar. Uluslararası Fransızca konuşan Ülkeler Topluluğunun (Organisation internationale de la Francophonie) 2007 raporuna göre 31 farklı Afrika ülkesinde yaşayan 115 milyon Afrikalı Fransızcayı anadili ya da ikinci dili olarak konuşabilmektedir. Fransızca Afrika genelinde ikinci bir dil olmasına karşın AbidjanLibreville gibi şehirlerde ve Fildişi Kıyısı‘nda sadece Fransızca konuşulmaktadır.

Fransızca bilen bir kişi  Latince kökenli diğer dilleri -İspanyolca, İtalyanca, Portekizce gibi- çok daha rahat ve hızlı öğrenebilir. Bu diller arasında gramer yapıları ve kullanılan kelimelerde birçok benzerlikler vardır.

FRANSIZCA KURSU

 

Fransızca grup eğitimlerimizde öğrenci sayısının azlığı eğitimde verimin en üst düzeye ulaşmasını sağlamaktadır. Eğitmenlerimiz grubun dinamiğine uygun materyaller belirlemekte ve yine teknolojik olarak tam donanımlı ve konforlu  sınıflarda eğitim vermektedir. Haftalık ders saati 6 saattir. Gündüz, akşam ve hafta sonu programlarımız bulunmaktadır.

Bu dili İngilizceden sonra ikinci dil olarak öğrenmeyi hedefleyen öğrencilerimiz için bir diğer avantaj ise öğretmenlerimizin 2 dilli olmasıdır. Bir taraftan yeni bir dili öğrenir veya geliştirirken diğer taraftan İngilizce pratik yapma olanağı da bulacaklardır.

Ayrıca Fransızca seviye belirleme sınavlarına hazırlanmak için özel eğitim programlarımız bulunmaktadır. Bu programlar için özel sınav eğitmenleri derslere katılmaktadırlar. Dilin yapısının yanı sıra sınav teknikleri ile ilgili eğitim vermektedirler.

DELF / DALF SINAVLARI

Delf / Dalf sınavları, Fransızca bilgisini ölçme sınavlarıdır. Fransızca bildiğinizi kanıtlayan, uluslararası geçerliliği olan belgeler bu sınavlarla alınır. TOEFL’ın Fransızca için olanı diye bir benzetme yapabiliriz. Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı normlarına göre düzenlenen, her biri birbirinden farklı ve her biri 6 Çerçeve Programlarından birine uygun düşen diplomalar sunmaktadır.

Yüksek hizmet kalitesi, konforlu ve tam donanımlı derslikleri ile dallarında uzman Türk ve yabancı Fransızca eğitmenlerini birleştiren SDM, İstanbul’da Fransızca  eğitim almak için doğru adres olacağını garanti etmektedir.

FRANSIZCA ÖZEL DERS

 

SDM dil kursu, Fransızca dil eğitiminde başlangıç seviyesinden yüksek seviyelere kadar Türk ve  yabancı öğretmenleri ile özellikle “Bire bir Fransızca” veya 2-4 kişilik mini gruplar halinde eğitim vermektedir.

Özel Fransızca derslerimizde  öğrenci odaklı eğitim sistemi uygulanmaktadır. Sistemin doğru çalışması için öğrencinin eğitim, iş, özel hayat durumu ve yoğunluğu etüt edilerek en uygun program belirlenmektedir.

Fransızca özel ders eğitimlerimiz sadece kişiye özel program ve materyaller belirlenerek uygulanmaktadır. Teknolojik donanımı tam, konforlu dersliklerimizde özellikle görsel ve işitsel materyaller öne çıkmaktadır.

Öğrencilerimiz eğitimin gün ve saatlerine SDM Dil Okulu Eğitim Planlama Departmanımız ile görüşerek karar vermektedir. Eğitim planlama departmanımız eğitim süresi boyunca raporlarla sürekli eğitimi takip etmekte ve desteklemektedir. Raporlar aylık olarak öğrencilerimize de ulaştırılmaktadır. Ayrıca eğitim danışmanlarımız süreç boyunca aktif olarak öğrencilerimize rehberlik yapmaktadır.

Programlarımız en az haftada 3 saatlik eğitimlerden başlamaktadır. Sizin için en uygun olacak haftalık saat yoğunluğu eğitim uzmanlarımız ile yapılan görüşme sırasında belirlenmektedir.

Şişli,Taksim,Sarıyer,Mecidiyeköy, Kadıköy,Bostancı,Maltepe ve İstanbul’un diğer bölgelerinden yoğun olarak katılımın olduğu SDM Dil Okulu’nda bireye özel hazırlanan programlarda dili tanıma süreci, günlük yaşamda konuşma, temel dil bilgisi ve dil yapısına hâkim olma ve dilin anadil seviyesinde tamamlanması sağlanmaktadır. Fransızca dil eğitimi videoları ve ders kitapları öğrencilerimizin derse katılımını artırmakta ve böylece eğitim motivasyonlarını yükseltmektedir.

Fransızca Özel Ders Programları için SDM Dil Okulu Eğitim Danışmanları ile iletişime geçebilir, eğitim hedef ve amaçlarınıza yönelik dil eğitiminiz hakkında tüm detayları bire bir konuşabilir ve bilgi alabilirsiniz.

ONLINE FRANSIZCA SEVİYE TESTİ

Fransızca Online seviye tespit sınavı için aşağıdaki linke tıklayınız.

Fransızca Seviye Tespit Sınavı

FRANSIZCA KURS TAKVİMİ

Kurs takvimini siz belirleyebilirsiniz.
Ücretsiz Whatsapp Bilgi Hattı

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!