HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

Blog

İngilizce öğrenmek için İngilizce kursu aramayın! Kafa karıştıran reklamlara, pek çok kişinin aynı anda ders gördüğü dil merkezlerinin ‘En iyi İngilizce kursu’ ilanlarına kanmayın! Uzman eğitmenler eşliğinde özel ders almak, kurs sonunda akıcı bir şekilde İngilizce konuşup yazabilmek için SDM Dil Okulu/ SDM Language School, tam da aradığınız adres.
Devam Et
İngilizce dili
Günümüzde İngilizce bir dünya dilidir. Bu dili evrensel yapan ise, dünya üzerinde milyonlarca insanın ana dili olmasının yanı sıra, eğitimde de tercih edilen ilk ve ikinci dil olmasıdır. Bir diğer deyişle, İngilizce dili bu yüzyılın bir iletişim aracıdır. Eğer İngilizce biliyorsanız dünyanın bir ucundan diğer ucuna ulaşabilir, E-Ticaretin yanı sıra birçok sektörde çalışabilir ve çağımızın en büyük icatlarından biri olan İnternet aracılığıyla meslek kariyerinizi geliştirebilirsiniz. Tabii bunları diğer dilleri konuşarak da yapabilirsiniz. Ancak İngilizce dili, çok daha büyük ve hızlı adımlar atmanızı sağlayacaktır. Peki, bunu nasıl başaracaksınız? İyi bir İngilizce eğitimi ilk ve en önemli adım olabilir. Bu arada İngilizce dili hakkında bilgilerinizi tazeleyebilir ve aşağıdaki makaleye de göz atabilirsiniz.
Devam Et
Kolay İngilizce kelimeler
“İngilizce öğrenmeye mi karar verdiniz?” Ya da şöyle soralım: “İngilizce bilginizi ilerletmeye ve çok daha iyi bir şekilde kullanmaya mı karar verdiniz?” Her iki soru birinden farklı değil gibi görünse de aslında farklıdır. Birincisinde, her ne kadar verilmiş bir karar varsa da, bu henüz tam olarak hedefini bulmuş değildir. İkinci soruda ise, İngilizce bilginizden bir şekilde yararlandığınız ve bu birikiminizi birkaç adım daha ileri götürmeye kararlı olduğunuz bellidir. Yine de, bir şeye karar vermek, özellikle de İngilizce öğrenmeye, meslek ve eğitim kariyeriniz açısından çok önemlidir. Bu noktada iyi bir dil kursu ve eğitimcilere ihtiyacınız var demektir. Tabii bir de öğrenme yöntemlerine… Örneğin kolay İngilizce kelimeler ile öğrenmek ya da öğrenmeye başlamak yükünüzü bir parça hafifletebilir.
Devam Et
Birebir İngilizce gramer kursu
Uzun zamandır çalışmayı planladığınız mesleğiniz için bir görüşmesi yaptığınızı hayal edin. Şirket yetkilisinin sorduğu soruların birçoğu sizin ana dilinizdedir, ancak mesleğiniz gereği İngilizce konuşmanız da gerekmektedir. Bu durumda yetkilinin size soracağı en kritik soru, “İngilizce biliyor musunuz?” ya da “Bu dili iyi kullanabiliyor musunuz?” olacaktır. Bu sorular karşısında şu cevapları verebilirsiniz: “I can speak English very well…” ya da “I am able to speak English very well.” Şurası bir gerçek ki, iş ya da meslek alanlarında iyi İngilizce konuşabilmek için İngilizce gramer bilginizin ileri düzeyde olması gerekir. Bunu sağlamanın en temel yöntemi de birebir İngilizce gramer kursu ya da dersleridir.
Devam Et
Hukuk İngilizcesi
Günümüzde dünyanın iletişim dili olan İngilizce, hemen her meslekte karşımıza çıkıyor. Tıpkı avukatlık ve hukuk alanındaki diğer mesleklerde olduğu gibi… Aslında, ilköğretim çağından bu yana hayatımızda olan İngilizce, lise ve üniversite eğitimlerimizde de her zaman çalışmak zorunda olduğumuz bir ders kategorisidir. Çoğu zaman düşük notlarla geçtiğimiz ya da olması gerektiği kadar dahi öğrenemediğimiz İngilizce, meslek hayatımızın da odak noktasıdır. Hangi mesleği tercih edersek edelim, iyi bir İngilizce bilgisi bizi her zaman birkaç adım öne taşıyacaktır. Özellikle de avukatlık mesleğinin en temel gereklerinden biri olan hukuk İngilizcesi… Bu özel ve zor mesleği seçmek dahi başlı başına bir başarıyken, onu İngilizce ile taçlandırmak sadece Türkiye’de değil dünya çapında da size kariyer ve iş fırsatları yaratacaktır. Öyleyse hukuk İngilizcesi için ilk adımı atmanın zamanı geldi. Şimdi bu önemli konuda neler yapabileceğinize birlikte göz atalım…
Devam Et
İngilizce soru cümleleri
Bu makalede yes / no question soru cümleleri üzerinde duracağız. Sizin de bildiğiniz gibi, “yes / no question” sorularının cevabı, “yes” ya da “no” kelimeleridir. Makalenin başındaki “Do you have a minute?” sorusunun cevabı da bu iki kelimeden biri olacaktır. Bununla birlikte günlük dilde, özellikle ana dili İngilizce olanlar her zaman bu soru kalıplarını kullanmazlar. Bu kalıbın yerine, “You have a minute?” veya “Got a minute?” cümlelerini söyleyebilirler.
Devam Et
Uygulamalı İngilizce eğitim
Yeni bir dil öğrenmek ya da günümüzün en geçerli dillerinden biri olan İngilizceyi meslek ve akademik hayatımızın bir parçası haline getirmek için ne yapmanız gerekir? Bu soru, bir diğerini de beraberinde getirecektir: “İngilizceyi ya da yeni bir yabancı dili en iyi nasıl öğrenebilirim?” Açıkçası cevap vermesi pek de kolay bir soru değil… Ancak çok zor da değil! Tıpkı yabancı dil öğrenmek gibi… İngilizce öğrenmek zor bir süreç olarak düşünülse de doğru bir eğitim programı ile başarılı olmanız mümkün… İşte asıl sorun da burada! Sizin için doğru olan eğitim programını bulmak ve uygulamak! Bu makalede uygulamalı İngilizce eğitim ile bu soruların cevapları üzerinde duracağız.
Devam Et
En iyi İngilizce kursu 2019
İlköğretim çağımızdan bu yana hayatımızda olan İngilizce, iş ya da mesleğimizin de ayrılmaz bir parçasıdır. Aslında İngilizce her yerdedir... Bir öğle molasında, arkadaşlarımızla buluştuğumuz kafeteryanın menüsünde ya da yeni bir çift ayakkabı almak için altını üstüne getirdiğimiz AVM'lerin reklam broşürlerinde veya yeni trendleri takip ettiğimiz akıllı telefonumuzun tuşlarında... Tüm bunlar ve çok daha fazlası İngilizce bilgimize katkıda bulunan faktörlerdir. Hatta çoğu zaman İngilizce alt yazılı izlediğimiz filmler, yeni kelimelerin yanı sıra pek çok diyalogu öğrenmemize yardımcı olur. Fakat yine de eksik olan bir şeyler vardır, çünkü iş toplantısında İngilizce konuşmamız gerektiğinde bir türlü istediğimiz cümleyi kuramaz ya da karşımızdakinin konuşmalarını anlayamayız. Birçok İngilizce kelime bilmemize, hatta hangi cümleleri kuracağımızı aklımızdan geçirmemize rağmen toplantı hiç de istediğimiz gibi geçmez. Bunun temel nedeni mesleki İngilizce ile günlük İngilizce arasındaki bazı nüans farklılıklarıdır. Yine de üzülmeyin! En İyi İngilizce kursu 2019, iş toplantılarınızda ihtiyacınız olan İngilizceyi en iyi şekilde öğrenmeniz için size destek olmaya hazır!
Devam Et
Yoğun İngilizce
İngilizcede “Şaşırmadım!” demek için nasıl bir cümle kurarsınız? Muhtemelen bu sorunun cevabı “I'm not surprised!” olacaktır. Bu cevap öncesinde karşılaştığınız durum için ise, aklınızdan şu cümleler geçiyor olabilir: "I knew that" ya da "it's not surprising to me?" Peki, şaşırmadığınız bir durum için kullanabileceğiniz diğer İngilizce cümleleri biliyor musunuz? Bilmiyor musunuz? Hiç sorun değil! Yoğun İngilizce eğitimi size tüm bu detayları en ince ayrıntısına kadar öğretecektir.
Devam Et
Önerilen dil kursu
İyi bir yabancı dil eğitimi için nelere ihtiyacımız vardır? Bu, henüz yabancı dil eğitimine başlamayan ya da şu ya da bu nedenle eğitimini yarıda bırakanlar için oldukça yerinde bir sorudur. Üstelik cevap vermesi pek de kolay olmayan bir soru! İster kolay isterse zor olsun, bu soruya cevap vermek iyi bir dil kursu eğitimi için epeyce önemlidir. Çünkü söz konusu olan İngilizce bilginizi artırmak ve iyi bir eğitim dönemi geçirmenizdir. Bu durumda sorumuzun ilk cevabı önerilen dil kursu olabilir. Böylece birçok kursiyerin deneyiminden yararlanabilir ve eğitim alacağınız kurum hakkında çok daha doğru bir karar verebilirsiniz.
Devam Et
Tavsiye edilen dil kursu
İngilizce eğitimi, meslek ve akademik hayatımızın vazgeçilmez bir ögesidir. İngilizce bilgisine ihtiyaç duymadığımız neredeyse hiçbir iş dalı yok! Üstelik giderek daha da gelişen teknoloji, evimizden ya da ofisimizden dünyanın diğer ucundaki profesyonellerle iletişim kurmamızı ve çalışma programlarımızı yürütmemizi sağlıyor. Aslında başarılı bir kariyer hiç de zor değil! Elbette başarılı bir kariyer için pek çok unsurun bir araya gelmesi gerekiyor fakat bunlar arasında üç madde var ki, son derece önemli… Birincisi, sevdiğiniz işi yapmak; ikincisi, işinizde ilerlemek ve uzmanlaşmak için gerekli donanımları edinip, sürekli gelişim içerisinde olmak ve üçüncüsü elbette bir yabancı dili en iyi şekilde konuşmak! Özellikle İngilizce eğitiminin çok ama çok önemli olduğunun altını çizelim… Bu durumda ihtiyacınız olan bir şey daha var: Tavsiye edilen dil kursu.
Devam Et
Dil kursu bul
İngilizce ve diğer dil eğitimlerinde en önemli hususlardan biri de ana dili faktörüdür. Bununla birlikte yabancı dil eğitiminize başladığınız yaş ve eğitimin kalitesi de bu süreci etkiler. Şurası bir gerçek ki, ilkokul çağı hatta öncesi dil eğitimi için en ideal dönemlerdir. Bunun temel nedeni çocukların yabancı dili, tıpkı ana dillerini gibi duyma ve konuşma becerileriyle öğrenmelidir. Bu, bir tür doğal öğrenme yoludur ve son derece etkilidir. Peki, yetişkinler için de aynı yöntem geçerli olabilir mi? Bu sorunun cevabı kesinlikle “Evet”tir. Dil kursu bul ile ana dili İngilizce olan eğitmenler hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. 
Devam Et
Dil kursu ara
Hangi eğitimi almaya karar verirseniz verin, konusunda uzman eğitimcilerin verdiği kurslar okul ve meslek eğitiminize yoğun bir katkı sağlayacaktır. İlköğretimden itibaren okul müfredatları zorunlu derslerle doludur. Birçoğu bizleri bir üst sınıfa hazırlayan dersler arasında yabancı dil, üzerinde özellikle durulması gereken bir eğitim alanıdır. Bunun temel nedeni, ana dilimizden çok farklı, yeni bir dili öğreniyor olmamızdır. Daha okuma yazma bilmeden öğrendiğimiz ana dilinde olduğu gibi dili en iyi öğrenme biçimimiz duymak, dinlemek, anlamak ve konuşmaktır. İşte bu durum, dil kurslarının önemini bir kez daha ortaya çıkartıyor ve dolayısıyla dil kursu ara ve arama eyleminin önemini artırıyor.