(0212) 233 09 99
×

Blog

Bahar, uzun ve soğuk kış aylarından sonra doğanın yeniden canlandığı harika bir zaman dilimidir; yenilenme ve uyanış zamanı! Bahar mevsimi geldiğinde ağaçların birçoğu çiçek açmaya, ilk tohumlar yeşermeye başlar. Doğa yeniden canlanmaya ve hayata güzellikler katmaya devam eder. Ama hepsi bu kadar değil! “Spring”  kelimesi İngilizce ifadeler için de son derece önemlidir.
Devamı İçin Tıklayın
Bugün küçük bir İngilizce gramer oyunu oynamaya ne dersiniz?Size bazı kelimeler vereceğiz. Yapmanız gereken İnternet'te herhangi bir sözlüğe bakmadan bu kelimelerin anlamını bulmak!İşte ilk kelimeniz: doggy. Kelimenin anlamını tahmin edebiliyor musunuz? Elbette, "dog" kelimesinin "köpek" anlamına geldiğini biliyorsunuz. Peki, “doogy” ne demektir? “Doogy” küçük bir köpek, yavru bir köpek ya da, hayvanlar ve diğer küçük şeyler için bir sevgi ifadesi olabilir mi?
Devamı İçin Tıklayın
Herhangi bir konuyu İngilizce dinlerken, şöyle cümleler duyabilirsiniz:“Unnerstandin’English’skindahardsometimes, yaknowhaddamean?”Pek de anlaşılır değil doğrusu!Anadili İngilizce olan konuşmacının söylemek istediği şudur: “Understanding English is kind of hard sometimes, you know what I mean?”Fakat bu cümleyi ilk duyduğunuz anda anlamadıysanız, üzülmeyin. İngilizce dinleme pratikleri ve İngilizce listening becerisini kazanmak çok kolay olmasa da düşündüğünüz kadar da zor değildir. Aslında yapmanız gereken şey, kulağınızı İngilizce dinlemeye alıştırmaktır!
Devamı İçin Tıklayın
Size bir sır vermemizi ister misiniz?Oyunlar özellikle de bilgisayar oyunları sadece çocuklar için değildir. Peki, diğer sırrı biliyor musunuz?Bilgisayar oyunları aslında yetişkin İngilizce öğrencilerinin pratik yapmak için kullanabilecekleri etkili bir öğrenme aracıdır.  Bununla birlikte bu tür oyunlar İngilizce kursu ya da birebir İngilizce dersi eğitimlerinizi yüksek oranda destekler.Oyunlarla İngilizce öğrenmeye hazırsanız bu makale tam size göre!
Devamı İçin Tıklayın
Yılın en romantik günü şüphesiz 14 Şubat Sevgililer Günü’dür. Fakat bu bir yıl boyunca sevginizi tek bir güne sığdıracağınız anlamına gelmiyor. Üstelik aşkınızı ifade etmek için pek çok özel deyim de var! İşte bu makalede en çok kullanılan birkaç romantik İngilizce expressions cümleden söz edeceğiz.
Devamı İçin Tıklayın
“Expecto Learnonum!” Okay, belki bu gerçek bir büyü değil, ama olabilirdi.  Parseltongue dilini konuşamasanız bile, Harry Potter İngilizce öğrenmenize yardımcı olabilir. Üstelik sadece kitap okumakla yetinmek zorunda değilsiniz. Harry Potter sesli kitapları ya da filmleri İngilizce pratik için sınırsız olanaklar sunuyor. İşte Harry Potter’la İngilizcenizi geliştirmek için bilmeniz gereken her şey!
Devamı İçin Tıklayın
İngilizcede, “Use it or lose it” gibi bir deyiş vardır. Bu İngilizce deyim, bir yeteneğinizi kullanmaya devam etmezseniz kaybedeceğiniz anlamına gelir. Bunu, yeni kelimeleri öğrenmek dâhil, dil öğrenimi hakkında da söyleyebiliriz. Eğer öğrendiğiniz yeni İngilizce kelimeleri sıklıkla kullanmazsanız unutabilirsiniz. Peki, sözcük dağarcığınızı nasıl geliştirebilirsiniz? Bu sorununun cevabı birçok İngilizce öğrencisine yardımcı olacak! Yeni İngilizce kelimeler öğrenmeniz için aşağıdaki dört yolu deneyebilirsiniz:
Devamı İçin Tıklayın
Kim asla yanlış yapmadığını söyleyebilir?Cevap, elbette “Hiç kimse!” olacaktır.Hatalar ya da yanlışlar hayatın gerçeğidir ve herhangi bir konuda ilerleme sağlayabilmemiz için oldukça önemlidir. Ancak bu hatalar yüzünden her gün pişmanlık duymak pek de sağlıklı bir durum değildir. Aslında ihtiyacımız olan hatalardan sonuçlar çıkartarak doğru olanı yapmayı öğrenmek ve elbette hayata devam etmektir.
Devamı İçin Tıklayın
 “House” mu yoksa  “home” mu? Bu İngilizce kelimeler kafanızı mı karıştırıyor? Hangisini kullanacağınızı bilmiyor musunuz? Bu makalede bu soruya cevap vermeye çalışacağız. “House” ve “home” yaşadığımız yerleri tanımlayan kelimelerdir.  “A house”, insanların yaşadığı bir yapıdır. Bu tür binalar genellikle sadece bir aile için yapılır. Fakat  “A home” insanların yaşadığı her türlü yapıdır. “A house”, bir apartman dairesi, bir karavan, bir deniz yatı ya da bot veya başka bir şey olabilir.
Devamı İçin Tıklayın
Bu başlık biraz abartı görünebilir ama değil. Hiç değil! Eğer İngilizce öğrenmek için uzun süredir çaba gösteriyorsanız, İngilizce olarak duyduğunuz her kelime sizin için değerli bir pratik olacaktır. Böylece İngilizce kursu ile başladığınız küçük pratikleri daha uzun saatlere yayabilirsiniz. Bununla birlikte 2019’un Oscar adayları ve ödül törenini izlemek hiç de fena bir pratik olmayacaktır. İngilizce yeteneklerinizi geliştirmenin en güzel yöntemlerinden biri de sevdiğiniz ilgi alanlarına yönelmektir. Kim sinemadan hoşlanmaz ki? Mutlaka sevdiğiniz birkaç film türü vardır. Ama unutmayın ki film izlemek ile bir ödül törenini İngilizce olarak takip etmek birbirinden epey farklıdır. Ödül töreninde Oscar’ı kazanan adayların duygusal konuşmaları pek çok yeni ve farklı kelime ile karşılaşmanızı sağlayacaktır.
Devamı İçin Tıklayın
Birçok dil gibi, İngilizcede de ifadeler ya da İngilizce deyimler, kullanılan kelimelerin dışında, farklı anlamlara sahiptir. İngilizce ifadeler arasında sıklıkla hayvan dostlarımızın isimleri de yer alır. Bu hayvanlar arasında bazıları sadık birer dost bazıları hayat kurtarıcıdır. Bazıları ise yükümüzü hafifletmek için bizlere yardımcı olur.Bu tür hayvanlar paketleri ya da ağır yükleri taşımak için kullanılırlar ki eşekler ve katırlar birer yük hayvanıdır. Yük hayvanları İngilizcede çoğu zaman “Beasts of burden” şeklinde tanımlanır çünkü insanlara yüklerini hafifletmek için yardım ederler.
Devamı İçin Tıklayın
İngilizce konuşmak eğitimimizin olmazsa olmazıdır, ancak yazmak bir dili öğrenmenin en önemli parçasıdır. Fakat İngilizce öğrenirken yazmanın yararları büyük oranda ihmal ediliyor. Oysa yazarken İngilizce düşünmek ve düşüncelerinizi kâğıda dökmek için epeyce zamanız var. İngilizce konuşmak ise heyecan verici, hızlı ve bir o kadar da keyifli bir pratiktir. Bununla birlikte reading ve listening de İngilizce pratiği için aynı öneme sahiptir.
Devamı İçin Tıklayın


Ücretsiz Whatsapp Bilgi Hattı
Ücretsiz Whatsapp Bilgi Hattı
HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
HEMEN TIKLA ARA