HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

Blog

İngilizce öğrenmek için İngilizce kursu aramayın! Kafa karıştıran reklamlara, pek çok kişinin aynı anda ders gördüğü dil merkezlerinin ‘En iyi İngilizce kursu’ ilanlarına kanmayın! Uzman eğitmenler eşliğinde özel ders almak, kurs sonunda akıcı bir şekilde İngilizce konuşup yazabilmek için SDM Dil Okulu/ SDM Language School, tam da aradığınız adres.
Devam Et
En iyi İngilizce öğrenme teknikleri
İngilizce dili ve kültürü bir bütündür. Yeni bir dil öğrenirken yeni bir kültürle de tanışır ve eğitiminiz ilerledikçe edebiyattan tarihe, coğrafyadan yaşam biçimlerine kadar pek çok şey öğrenirsiniz. Şüphesiz dil öğrenme süreci sizi, düşündüğünüzden çok daha fazla geliştirecek, İngilizceyi iyi konuşmanın yanı sıra farklı kültürlere tanık olmanızı da sağlayacaktır. Bu durum aslında, en iyi İngilizce öğrenme teknikleri arasında, hatta ilk sıradadır. İngilizceniz ilerledikçe okuma isteğiniz artacak, okudukça daha çok konuşmak isteyecek ve böylece çok daha fazla insana ulaşma yolunda büyük adımlar atacaksınız. 
Devam Et
İngilizce kursu eğitimi
İngilizce ya da diğerlerini ana dili konuşmayı kim istemez ki? Bu, İngilizce eğitimi alan her öğrencinin en büyük idealidir. Bu ideale ulaşmak çok zor olmasa da pek de kolay değil! Bununla birlikte yabancı dil eğitimi alırken kendinize böyle bir hedef belirlemeniz son derece önemli… Hedefler ne kadar yüksek olursa harcayacağınız çaba da o derece fazla olacaktır. Fakat bunun kısa sürede gerçekleşmesini beklemek biraz fazla hayalcilik olur. İyi ve kaliteli İngilizce eğitimi için öncelikle öğretim biçimlerinizi belirlemeniz ve doğru kursu ya da okulu bulmanız gerekir. Ve şurası bir gerçek ki, İngilizce öğrenmeye karar vermeniz meslek ya da eğitim kariyeriniz için de son derece önemlidir. Aslında kaybedecek tek bir dakikanız dahi yok! İngilizce kursu eğitimi için ilk adımı atmak, hedeflerinize ulaşmak için de büyük bir başlangıç olacaktır.
Devam Et
İngilizce okuma egzersizleri
Geçen hafta İngilizce bir şeyler okudunuz mu? Peki, okuduklarınızın ne kadarını anladınız? Hepsini, yarısını ya da birkaç cümleyi? İngilizce eğitiminde en iyi öğrenme biçimlerinden biri olan “Reading comprehension” okuduklarınızı ne kadar anladığınızı ifade eder. Eğer okuduğunuz sayfalardaki kelimelerin ne anlama geldiğiniz bilmiyorsanız, her hafta yeni bir İngilizce kitap okumanız bu dili öğrenmenize yardımcı olmayacaktır. İngilizce okuma egzersizleri, bu dili öğrenirken en önemli yardımcı elemandır ancak İngilizce okuma tekniklerine sahip değilseniz kitaplar giderek sıkıcı ve verimsiz birer pratiğe dönüşecektir. Oysa kitaplar İngilizcenizi geliştirmek için büyük bir fırsattır. İngilizce okuma egzersizleri ile nasıl daha başarılı olacağınızı merak ediyorsanız aşağıdaki birkaç ipucu mutlaka işinize yarayacaktır.
Devam Et
İngilizce deyimleri öğrenmek
İngilizce, tıpkı diğerlerinde olduğu pek çok deyimin kullanıldığı bir dildir. Deyimler, ifadeler ve benzeri kelime ve cümleler, yeni bir dili öğrenmenin odak noktalarıdır. Bunun temel nedeni, bu tür kelime ve kelime gruplarının halk arasında sıklıkla kullanılmasıdır. Ve eğer halk dilini, diğer bir deyişle sokak dilini öğrendiyseniz eğer, İngilizcenin büyük bir bölümünü çözmüşsünüz demektir. İngilizce deyimleri öğrenmek gramer kadar zor değildir ancak başlı başına ve üzerine çalışılması gereken ana bir konudur. İngilizcede kullanılan onlarca deyim olduğu düşünüldüğünde, bu kelime gruplarına zaman ayırmanız gerektiği aşikârdır. Bununla birlikte İngilizce deyimleri ve ifadeleri öğrenmek için birçok farklı yöntem takip edebilir, İngilizce kursu öğretmeninizle birlikte çalışabilir ve egzersizler yapabilirsiniz.
Devam Et
İngilizce kursu gramer
İngilizce ya da yeni bir yabancı dil öğrenirken odaklanmamız istenilen ilk konular gramer dersleridir. Bu çok doğaldır çünkü bir dili konuşabilmek için basit de olsa cümle yapısına dair bazı bilgi ve kurallara sahip olmamız gerekir. Bununla birlikte ana dilimizi öğrenirken hiçbir gramer dersi almayız, ancak çevremizdeki insanların kurduğu kuralları cümleler bizim için ilk gramer dersidir. İngilizce öğrenmek de aslında böyledir. Öğretmenimizin kurduğu kuralları cümleler bizim için temel yol gösterici ya da yolun başlangıcıdır. İngilizce kursu gramer odaklı olarak devam eder çünkü öğrenmemiz gereken onlarca yeni kural, kelime ve kullanım şekli vardır. Yine de umutsuz olmaya gerek yok! İngilizce kursu gramer, temel dil bilgisi eğitiminin yanı sıra günlük konuşmalar için de birçok yararlı bilgiyi öğrenmenize yardımcı olacaktır.
Devam Et
İngilizce reading dersleri
İngilizce eğitiminin başarıya ulaşması için birçok yol deneyebilir, farklı eğitim biçimlerine yoğunlaşabilir hatta yurt dışındaki kurslarla bilgilerinizi pekiştirebilirsiniz. Bunların hepsi, İngilizce eğitimi için ideal yöntemler olabilir. Şurası bir gerçek ki, İngilizce ya da yabancı dil eğitimi uzun ve özen gösterilmesi gereken bir süreçtir. Hiç kimse bir gecede İngilizce öğrenemez! Ancak geceler boyu çalışmalar, düzenli bir eğitim programı ve öğrenme isteği sizi amacınıza ulaştıracaktır. Bununla birlikte daha iyi ve köklü bir İngilizce eğitimi için çok bilinen bir “sır” daha var: İngilizce okumak! Evet, bu çok bilinen sır ya da diğer bir deyişle İngilizce reading dersleri, eğitim süreciniz boyunca en büyük destekçiniz olacaktır.
Devam Et
Almanca özel ders ücretleri 2019
En popüler dünya dilleri sıralamasında Almanca, şüphesiz ilk sıralardaki yerini koruyor. Almanya başta olmak üzere pek çok ülkede konuşulan Almanca, devlet eğitim müfredatlarında da yer alan özel bir dildir. Bu da dilin kullanımını daha yaygın bir hale getirmenin yanı sıra, ikinci ya da üçüncü dil olarak da benimsenmesini sağlamaktadır. Almanca özel ders ücretleri 2019, dünyanın en çok konuşulan dillerinden biri olan Almancayı en iyi şekilde öğrenmenizi sağlamaya aday önemli bir eğitim programıdır. Almanca, iş ya da meslek kariyerinizin yanı sıra eğitim hedefleriniz için de önemlidir. Yurt içinde iyi bir Almanca eğitimi, yurt dışında kaliteli üniversiteleri tercih etmenize yardımcı olacaktır.
Devam Et
İspanyolca özel ders ücretleri 2019
İspanyolca öğrenmek için en iyi metot hangisidir? Bu sorunun cevabı ne yazık ki yok! Bütün yabancı dil öğrencilerinin en temel isteği dili en kısa zamanda öğrenmektir. Bunun için de tek bir yöntem yok! Eğer İspanyolca ya da yeni bir dil öğrenmeye karar verdiyseniz yapmanız gereken ilk şey öğrenme biçimlerinize uygun bir eğitim kurumu ya da programlar bulmaktır. İspanyolca özel ders ücretleri 2019, meslek ve kariyer hedeflerinize yönelik olarak en iyi öğrenme metotları ile öne çıkmaktadır.
Devam Et
İtalyanca özel ders ücretleri 2019
Sonunda İtalyanca öğrenmeye karar verdiniz. Bu harika bir haber! Yabancı bir dil öğrenmeye karar vermek çok önemlidir. Bununla birlikte bu kararı vermek kadar zor bir işiniz daha var: Nereden başlayacağınıza, ne yapacağınızı ya da nasıl bir eğitim alacağınıza karar vermek! Üstelik İtalyancayı öğrenmeye başladığınızda dilin incelikleri ve öğrenmeniz gerekenler sizi epeyce şaşırtabilir. Bu nedenle yeni bir dil ya da İtalyanca öğrenmeye başladığınızda derslerle nasıl başa çıkacağınız konusunda bazı fikirlere sahip olmak çok daha verimli bir eğitim süreci geçirmenizi sağlayacaktır.İtalyanca özel ders ücretleri 2019 size bu konuda en iyi fırsatları sunacaktır.
Devam Et
İngilizce özel ders ücretleri 2019
İngilizce deyimler arasında yer alan 'Butterfly Effect', oldukça özel ve etkileyici bir anlama sahiptir. “Butterfly” kelimesinin gerçek anlamı ile kullandığı deyim “Kelebek etkisi” demektir. Şüphesiz kelebekler bütün güzelliklerini renkli kanatlarından alırlar. Onlar birer “flutter”; çırpınış, kanat çırpmak, heyecan duymak ya da kalbinizin pır pır etmesidir. Kelebekler kanatlarını birbirine çarparak uçarlar… Bu da kanatlarını hızla ileri geri hareket ettirdikleri anlamına gelir. “Flutter” kelimesinin kökeninde de “Butterfly” vardır; kelebeklerin mükemmel kanat çırpışları! Aslında bu dünya harikası eylemin filozofça bir yansıması olan 'Butterfly Effect', günlük hayatımızda oldukça önemli bir yere sahiptir. Eğer bu anlamı İngilizce eğitimi üzerinden kurarsak diyebiliriz ki, bugün öğrendiğiniz her bilgi hayatınızın bir noktasında size fayda sağlayacaktır. Bu nedenle de İngilizce özel ders ücretli 2019 sizin için önemli bir detayı ifade etmektedir.
Devam Et
Yabancı dil bilmenin avantajları
Yabancı dil bilmenin avantajları uzun bir listedir. Eğer bu listeye bir sıralama yapmak gerekirse, meslek ya da akademik kariyerinizde en üst basamaklara kadar çıkma şansınızı ilk sıraya yazabilirsiniz. Yabancı bir dil bilmek, iki hatta üç kişinin yapabileceği işlerin bir kişinin yapması gibidir. Bir yandan yabancı iş ortaklarınızla toplantı yapabilir diğer yandan iş sözleşmelerini İngilizce, Fransızca, Almanca ya da misafirlerinizin ana dilinde hazırlayabilirsiniz. Bu, sizin kariyerinize yazılacak büyük bir artının yanı sıra firmanıza da başarı getirecektir. İş dünyasında yükselmek özellikle de uluslararası firmalarda kariyer sahibi olmak için almanız gereken temel eğitimin başında yabancı dil gelmektedir. İlgi alanınız, yeteneğiniz ya da üniversite eğitiminiz hangi alanda olursa olsun yabancı dil bilmenin avantajları sizi her zaman bir üst basamağa taşıyacaktır.
Devam Et
Lise döneminde İngilizce eğitimi
Çocukluğumuzdan bu yana neredeyse ana dilimizle birlikte bize eşlik eden İngilizce hiç de uzak olduğumuz bir dil değildir. Pek çoğumuz ilkokul çağından önce İngilizce sayı saymayı ve popüler birkaç kelimeyi söylemeyi öğrenir ve üstelik kullanır da! Bunda İngilizcenin günlük hayatımızda epeyce yer edinmiş olmasının rolü büyüktür. Aslında İngilizce şarkılardan TV dizilerine, üzeri “I Love You” cümleleriyle süslü tişörtlerden cihaz kataloglarına kadar dört bir yanımız bu dille çevrilmiş durumda… Tüm bunlara ilkokul, orta ve lise eğitimlerini de eklersek eğer derdimizi anlatacak kadar İngilizce konuşma seviyemiz var demektir.  İşte bu seviyeyi yükseltmek ve iyi derecede İngilizce bilgisine sahip olmak için en elverişli dönemlerden biri de lise çağıdır. Lise döneminde İngilizce eğitimi, bir yandan bilgilerinizin taze olması diğer yandan İngilizce eğitimimiz üzerinde daha ayrıntılı durabileceğimiz en ideal zamandır.