Arapça Kursu - En İyi Arapça Kursu - Arapça Özel Ders - Şişli
HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

Arapça Kursu

Günümüzde dil öğrenmek ve aktif olarak o dili kullanabiliyor olmak çok önemlidir. Hayatın pek çok alanında bildiğiniz diller sizlere çeşitli avantajlar sağlar. Özellikle de son dönemlerde iş imkanlarının azalmasından dolayı dil bilmek diğer ülkelerle iletişimde olmayı ve çok daha kolay bir şekilde iş imkanı yakalamayı sağlar. Arapça da dünyanın genelinde en fazla konuşulan beşinci dil olmasından dolayı pek çok kişi tarafından öğrenilmek istenilen bir dildir. Arapça dilinin kendine özel lehçeleri vardır ve standart Arapça halk dili olarak kullanılmaktadır.

Arapça Kursu sayesinde dünyanın en çok kullanılan dillerinden bir tanesi olan Arapçayı en etkili ve en kolay şekilde öğrenebilirsiniz. Farklı bir dil öğrenmek her zaman çok kolay olmasa da dil kursları öğrenme sürenizi kısaltabilirsiniz.

Arapça Kursu’nun Yararları

Arapça dünyanın en çok konuşulan dillerinden bir tanesi olmasının yanı sıra aynı zamanda da Birleşmiş Milletler tarafından kabul edilmiş 6 resmi dilden bir tanesi olma özelliğini de gösteriri. Bu nedenle de Arapça öğrenmek son derece önemlidir. Yeni bir dil öğrenirken kurslardan yararlanmak da sizlere çeşitli yararlar sağlar.

Arapça Kursu’nun yararları arasında ilk olarak söylenebilecek şey farklı bir dil ailesine mensup olmasından dolayı yaşayacağınız zorlukları en az seviyeye indirmektir. Ana dilimizle oldukça farklı özellikler gösteren bir dil olmasından dolayı öğrenme süreci de kişiler için zor geçebilir. Ancak Arapça Kursu’nun sağladığı faydalardan bir tanesi de öğrenme sürecini en basit şekilde tamamlamanızı sağlamaktır. Bu sayede dili hem akıcı bir şekilde konuşabilir hem de dil bilgisi kurallarına hakim olabilirsiniz. Yeni bir dil öğrenmek sizlere yeni iş imkanları, yeni iletişimler ve yeni insanlar kazandırır. Bu nedenle mutlaka kurslardan faydalanmalı ve yeni diller öğrenmelisiniz.

Arapça Özel Ders

Arapça dil özellikleri ve alfabesi ile kendi ana dilimize oldukça uzak bir dildir. Bu nedenle de pek çok kişi bu dili öğrenmek istese de büyük zorluklar yaşayabilir. Böyle durumlarda yaşanacak olan zorlukları en az seviyeye indirmek için özel ders almak kesinlikle etkili bir yol olacaktır. Arapça özel ders Arapçayı en kısa süre içerisinde doğru bir şekilde öğrenmenizi sağlar. Kişiye özel olarak hazırlanacak olan programlar nedeniyle daha çok kişisel eksikliklere ve o kişinin beklentilerine uygun olacak şekilde dersler yapılır. Bu nedenle de diğer öğrenme şekillerine göre Arapça özel ders çok daha kesin ve kolay bir eğitim süreci sunar. Kişiye özel olarak hazırlanan özel ders programlarında dili tanıma, günlük konuşma, dilin yapısını bilme ve hakim olma, temel dil bilgisi kuralları gibi çeşitli konular detaylı şekilde ele alınır. Çeşitli videolar ve ders notları ile de bu süreç daha verimli bir hale getirilir. Öğrenme sürecinin sonunda ise özel ders alan kişinin akıcı bir şekilde dili konuşabiliyor olması hedeflenir.

Bayanlara özel Arapça kursu

Sadece bayan öğrencilerden oluşan bayanlara özel Arapça kursu, grup ya da birebir eğitim olarak sürdürülmektedir. Ana dili Arapça olan bayan öğretmenler tarafından verilen dersler, öğrencinin seviyesine göre programlanmaktadır. Dersler genel Arapça eğitimleri, Arapça pratik, Arapça dinleme, Arapça metin okuma-anlama, Arapça imla (kompozisyon) ve Arapça dil bilgisi üzerine yoğunlaşmaktadır.

 

Online Arapça kursu

İş ya da okul programı uygun olmayan ya da ev ortamından uzaklaşmadan dil öğrenmek isteyen öğrencilerimiz Online Arapça kursu ile eğitim alabilirler. Bu konuda detaylı bilgi için eğitin danışmanlarımızla görüşebilirsiniz. Online Arapça kursu kayıtlarımız başlamıştır.

 

Arapça Kursu Eğitim Programı

Arap ülkeleriyle gelişen ticaret hacmi, Arapça öğrenmenin önemini artırmaktadır. Bununla birlikte turizmde Arap etkisi ve yoğunluğu, ülkemize yerleşen Arap vatandaşların giderek çoğalması tüm sektörlerde bu dile olan ihtiyacı yükseltmiştir. Yakın coğrafyamızdaki iş olanaklarından daha etkin bir biçimde yararlanmak ve kariyer yapmak isteyenler Arapça öğrenmeyi tercih etmektedir.

 

SDM Dil Okulu, Arapça öğrenmek isteyenler için kaliteli, hedefe ve amaca yönelik eğitim programları hazırlamaktadır. Okulumuz, farklı gramer yapısı ve özgün harfleriyle özel ve ayrıcalıklı bir dil olan Arapçayı, konuşma-yazma-dinleme yöntemlerini kullanarak teknik donanımlı sınıflarda üç ayda öğrenme garantili Arapça kursu, Arapça özel ders, Arapça kursu ve Birebir Arapça dersleri ile öğretmektedir.

 

Arapça grup eğitimlerimizde öğrenci sayısının azlığı eğitimde verimin en üst düzeye ulaşmasını sağlamaktadır. Eğitmenlerimiz grubun dinamiğine uygun materyaller belirlemekte ve teknolojik olarak tam donanımlı konforlu sınıflarda eğitim verilmektedir. Haftalık ders saati 6 saattir. Gündüz, akşam ve hafta sonu programlarımız bulunmaktadır.

Arapçayı İngilizceden sonra ikinci dil olarak öğrenmeyi hedefleyen öğrencilerimiz için bir diğer avantaj ise; öğretmenlerimizin 2 dil bilmesidir. Böylece öğrencilerimiz, bir taraftan yeni bir dili öğrenirken diğer taraftan İngilizce pratik yapma olanağı bulacaklardır. Yüksek hizmet kalitesi, konforlu ve tam donanımlı derslikleri ile dallarında uzman Türk ve yabancı Arapça öğretmenlerle eğitim veren SDM, İstanbul’da Arapça dersleri almak için doğru adres olacağını garanti etmektedir.

Arapça seviyenizi ücretsiz ölçmek İçin  Tıklayınız.

Arapça Kursu Eğitim Videosu


Arapça Kursu Eğitim Takvimi 

Arapça kursu takviminizi, eğitim danışmanlarımızla birlikte iş ya da okul programınıza göre belirleyebilirsiniz.

Detaylar için 0212 233 09 99 Pbx

 Pin It on Pinterest