Arapça Kursu - Arapça - Arapça Özel Ders

Arapça Kursu

Grup eğitimlerimizde öğrenci sayısının azlığı eğitiminde verimin en üst düzeye ulaşmasını sağlamaktadır.

ARAPÇA

 

Hami-Sami Dilleri Ailesi’nin Sami koluna mensup bir dil olan Arapça, dünyada en çok konuşulan beşinci dildir. Arabiyyet-ül fushâ (Fasih, Düzgün Arapça) olarak ifade edilen “Standart Arapça”, tüm Arap devletlerinin resmi dilidir. Standart Arapça halk dili olarak pek rağbet görmemesine karşın eğitim görmüş olanlar standart Arapçayı anlar ve konuşabilir. Arap Yarımadası, Kuzey Afrika ve İran’da kullanılan diller Arapçanın lehçeleridir. Arapça aynı zamanda Birleşmiş Milletler Örgütü’nde kabul edilen 6 resmi dilden biridir.

Arap dili alfabesi 28 harften oluşur. Bu harfleri oluşturan temel şekil sayısı ise 17’dir. Arap yazısı sağdan sola doğru yazılır ve okunur. Harflerin tamamına yakını sessizdir (sâmit). Bu harflerin seslenmesini sağlayan ancak dinî metinler ve şiirler dışında pek kullanılmayan işaretlere “hareke” denir. Arap harflerinin yazılışları, kelimenin başında, ortasında ve sonunda bulunmalarına göre kısmi değişiklikler gösterir. Arapça, Arap yarımadasına özgün dili olmakla birlikte 7. yüzyıldan itibaren çok geniş bir coğrafyaya yayılmış ve Önasya, Mısır ve Kuzey Afrika’da yerel dillerin yerini almıştır. Zaman içinde İspanya başta olmak üzere Güneydoğu Asya’ya kadar büyük bir coğrafyanın kültür dili olmuş, Yunancadan İngilizceye, İspanyolcadan Farsçaya pek çok dünya dilini etkilemiştir. Türkçede de Arapça kökenli sözcükler vardır. Ancak Arapça kökenli sözcükler Türkçede anlam kaymasına ve değişimine uğramıştır.

ARAPÇA KURSU

Arap ülkeleriyle artan ticaret hacmi, Arapça öğrenmenin önemini artırmaktadır. Bununla birlikte turizmde Arap etkisi ve yoğunluğu, ülkemize yerleşen Arap vatandaşların giderek çoğalması tüm sektörlerde bu dile olan ihtiyacı yükseltmiştir. Yakın coğrafyamızdaki iş olanaklarından daha etkin bir biçimde yararlanmak ve kariyer yapmak isteyenler Arapça öğrenmeyi tercih etmektedir. SDM Dil Okulu, Arapça öğrenmek isteyenler için kaliteli, hedefe ve amaca yönelik eğitim programları hazırlamaktadır. Okulumuz, farklı gramer yapısı ve özgün harfleriyle özel ve ayrıcalıklı bir dil olan Arapçayı, konuşma-yazma-dinleme yöntemlerini kullanarak teknik donanımlı sınıflarda, Arapça özel ders, Arapça kursu ve bire bir Arapça dersleri ile öğretmektedir.

Arapça grup eğitimlerimizde öğrenci sayısının azlığı eğitimde verimin en üst düzeye ulaşmasını sağlamaktadır. Eğitmenlerimiz grubun dinamiğine uygun materyaller belirlemekte ve teknolojik olarak tam donanımlı konforlu  sınıflarda eğitim verilmektedir. Haftalık ders saati 6 saattir. Gündüz, akşam ve hafta sonu programlarımız bulunmaktadır.

Arapçayı İngilizceden sonra ikinci dil olarak öğrenmeyi hedefleyen öğrencilerimiz için bir diğer avantaj ise; öğretmenlerimizin 2 dil bilmesidir. Bir taraftan yeni bir dili öğrenir veya geliştirirken diğer taraftan İngilizce pratik yapma olanağı da bulacaklardır. Yüksek hizmet kalitesi, konforlu ve tam donanımlı derslikleri ile dallarında uzman Türk ve yabancı Arapça eğitmenlerini birleştiren SDM, İstanbul’da Arapça Eğitim almak için doğru adres olacağını garanti etmektedir.

ARAPÇA ÖZEL DERS

 

Dünya üzerinde en eski yazılı metinlerde kullanılan dillerden biri olan Arapça, köklü ve değerli bir dildir. Arapça özel ders, Arapçayı kısa zamanda etkili bir şekilde öğrenmenize yardımcı olacaktır. SDM Dil Okulu’nda amaç ve hedef odaklı olarak verilen eğitimler, Arapça Bire Bir Eğitim Yöntemi ile desteklenmekte ve öğrenciler eğitim danışmanlarımız tarafından yönlendirilmektedir. Öğrencinin dille iletişimini önemseyen SDM Dil Okulu, öğrenme aşamasında kişinin ihtiyaçlarını göz önüne alarak özel ders programları hazırlamaktadır. Arapça özel ders programları hazırlanırken öğrencinin dil seviyesi ve dille kültürel bağları dikkate alınmaktadır. Arapça özel ders bire bir eğitimlerinde, öğrenci ve öğretmen iletişimi dersin ve öğrenmenin çok daha hızlı ilerlemesini sağlamaktadır. Eğitim ekibimiz alanında uzman, Arapça dili ve kültürüne hâkim yerli ve yabancı öğretmenlerden oluşmaktadır. Şişli, Taksim, Mecidiyeköy, Sarıyer, Kadıköy, Maltepe,Bostancı ve İstanbul’un diğer bölgelerinden yoğun olarak katılımın olduğu SDM Dil Okulu’nda bireye özel hazırlanan programlarda dili tanıma süreci, günlük yaşamda konuşma, temel dil bilgisi ve dil yapısına hâkim olma ve dilin anadil seviyesinde tamamlanması sağlanmaktadır. Arapça dil eğitimi videoları ve ders notları öğrencilerimizin derse katılımını artırmakta ve böylece eğitim motivasyonlarını yükseltmektedir.

Arapça Özel Ders Programları için SDM Dil Okulu Eğitim Danışmanları ile iletişime geçebilir, eğitim hedef ve amaçlarınıza yönelik dil eğitiminiz hakkında tüm detayları bire bir konuşabilir ve bilgi alabilirsiniz.

 


ONLINE ARAPÇA SEVİYE TESTİ

Sınava giriş için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

Arapça Seviye Tespit Sınavı

 

ARAPÇA KURS TAKVİMİ

Kurs takvimimiz sizinle koordineli olarak yapılmaktadır.

 
Ücretsiz Whatsapp Bilgi Hattı

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!