HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

Arapça kursu

İngilizce öğrenmek için İngilizce kursu aramayın! Kafa karıştıran reklamlara, pek çok kişinin aynı anda ders gördüğü dil merkezlerinin ‘En iyi İngilizce kursu’ ilanlarına kanmayın! Uzman eğitmenler eşliğinde özel ders almak, kurs sonunda akıcı bir şekilde İngilizce konuşup yazabilmek için SDM Dil Okulu/ SDM Language School, tam da aradığınız adres.

 

 

Yeni bir dil öğrenmeye karar verdiğinizde tercihinizi nasıl yapacaksınız? Hangi dili öğrenmek mesleki ve akademik kariyeriniz için çok daha faydalı olacaktır? Bu konuda en doğru sonuca varmak yine sizin elinizdedir. Şüphesiz bu kararı verirken tercih edeceğiniz dilin dünya üzerindeki kullanım oranı da etkilidir. Ancak en temel veri, sizin dil ile kurduğunuz ilişkidir. Her şeyden önce İngilizce, Fransızca, Almanca ya da Arapça gibi dilleri tanımalı ve bu kültürlerle iletişim içerisinde olmalısınız. Bununla birlikte Arapça kursu, dil öğrenme maceranız için iyi başlangıç ve hedeflerinize ulaşmanız için harika bir fırsat olabilir.

 

 

Arapça dilini öğrenin

Arapça öğrenmeye biraz farklı yaklaşmanız gerekebilir. Dünyanın en eski ve kadim dillerinden biri olan Arapçayı özümsemek, yeni adımlar atmanıza yardımcı olabilir. Her yeni dil gibi Arapçada uzun ve programlı bir öğrenme süreci gerektirir. Hangi öğrenme biçimlerinin size uygun olduğunu bulmak dahi oldukça zaman alıcıdır. Birçok öğrencinin bu uzun yolculukta zorlanmasının nedenlerinden biri de budur. Arapça kursu, size uygun ders programları ile hedef ve amaçlarınıza yönelik çalışma detaylarını en iyi şekilde sunan önemli bir öğrenme biçimidir. Şurası bir gerçek ki, Arapça öğrenmek için kısa yol yoktur, ancak diğerlerinden farklı olarak Arapça kursu, size özel eğitim sunmaktadır. Kişisel yetenek ve ilgi alanlarınızın ön planda olduğu kurs, ana dili Arapça olan öğretmenler eşliğinde bu kadim kültürü de öğrenmenize katkı sağlayacaktır.

 

 

Ders programınızı tasarlayın

Aslında işin püf noktası, aynı anda iki farklı çalışmayı yürütmektir. Ders kitapları, temel grameri öğrenmeniz için en iyi rehber kaynaktır. Bununla birlikte okuma pratiğinizi geliştirmek için seviyenize uygun diğer kaynaklardan da yararlanabilirsiniz. Arapça kursu, eğitiminizi birkaç boyutta ele alan bir öğretim biçimi sergilemektedir. Ders programınızı tasarlarken kendinize sormanız gereken temel soru şudur: “Ana dili Arapça olanların konuşmalarını anlamak için asıl ihtiyacım olan nedir?” Şüphesiz en temel ihtiyaç gramerdir. Ancak burada sihirli kelime ya da cevap, diyalogdaki frekanstır. Otantik bir dille iletişim kurarken ya da ana dili Arapça olan birileriyle sohbet ederken, nasıl bir gramer dizini takip edildiğini göreceksiniz. Bu durumda, diyalogda geçen tüm tekrarları dinleyin ve size neyi anlatmak istediğini ya da öğrenmeniz gereken konunun ne olduğunu düşünün… Bakış açınızı ve algınızı birkaç konu ve ifadeye göre ayarlamak öğrenmeye başlamanızı sağlayacaktır. Böylece genel cümleleri tanıyacak ve sadece dil bilgisi yerine kültürel algının yardımını alarak bu diyaloga dâhil olacaksınız.

 

 Arapça kursu

 

Dünyanın en çok konuşulan dillerinden biri olan Arapça, dünya pazarının da en geçerli iletişim dillerinden biridir. Ana dili Arapça olan öğretmenler eşliğinde, temel gramer yapısının yanı sıra konuşma ve dinleme pratiklerinin de ön planda olduğu Arapça kursu, bu global dili en iyi şekilde öğrenmenizi sağlayacaktır.