HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

Anaokulu İçin Yabancı Dil

İngilizce öğrenmek için İngilizce kursu aramayın! Kafa karıştıran reklamlara, pek çok kişinin aynı anda ders gördüğü dil merkezlerinin ‘En iyi İngilizce kursu’ ilanlarına kanmayın! Uzman eğitmenler eşliğinde özel ders almak, kurs sonunda akıcı bir şekilde İngilizce konuşup yazabilmek için SDM Dil Okulu/ SDM Language School, tam da aradığınız adres.

Anaokulu İçin Yabancı Dil Kursu

Günümüzde çocuklarımızın gelişimine yatırım yaparken ‘’ Çocuğum yabancı bir dil öğrenmeli mi ? ‘’sorusu yerini ‘’Çocuğumun yabancı dil öğrenmeye başlaması  için en uygun yaş dönemi nedir ?’’ sorusu almıştır.Çünkü bilinçli ebeveynler olarak hepimiz artık çocuklarımızın mutlaka en az 1 yabancı dil bilmesi gerekliliğinin farkındayız.

Peki bir dili anadili gibi öğrenebilmesi ve hatta birkaç dili öğrenebilmesi için en uygun yaş dönemi nedir?
Çocuklarımızın gelişim dönemlerinde belirli bir gelişim görevinin ortaya çıkabilmesi için beklenen ortalama süreçler vardır.Örneğin; 12-18 ay arası yürüyebilmesi ,12-18 ay arası birkaç kelimeyi bilinçli olarak kullanabilmesi ,2-3 yaş arası 3 tekerlekli bisiklet kullanabilmesi,6-7 yaş aralığında okuma-yazma öğrenebilmesi gibi gelişimler beklenir.Bu süreçlere ek olarak 5 yaşına kadar olan dönem bir dili anadili gibi kullanabilmesi için çok değerli bir dönemdir. Tabi her çocuğun kendine ait bir takvimi vardır.Fakat erken yaşta dil eğitimine başlayan çocukların dili çok daha rahat, çok daha kalıcı kavradıkları ve birkaç dili üst üste öğrenebildikleri kesindir. Özellikle dilin yapısında bulunan tonlama ve vurguları yetişkinlere göre çok daha başarılı kullanabilmektedirler.Yabancı dil öğrenimi çocuğun aynı zamanda farklı kültürleri tanımasını ve ufkunun genişlemesini sağlayarak entelektüel bir gelişimde kazandırır.
Kaldı ki çocuklarımız özellikle İngilizce ile  günlük hayatları içerisinde  zaten sıkça karşılaşmaktadırlar .İzledikleri bir çok çizgi filmlerde özellikle yabancı dil eğitimini destekleyen yapımlar ( Dora ve Diego gibi J ) ,cep telefonlarındaki bir çok terimin İngilizce olması ,bilgisayar ve internet dünyasında çoğu komutun İngilizce olması onları zaten yeni bir dili öğrenmeye hazır bir kıvama getirmektedir.

Tüm bu bilgiler ışığında okul öncesi çocuklarımızın dil eğitimi nasıl olmalı ?

Çocuklarımızın gelişim süreçleri doğum öncesi ,bebeklik ,oyun çağı ,okul çağı ,erken-orta ve geç ergenlik v.b gibi dönemlere ayrılmaktadır. Adı üstünde okul öncesi çocuklarımız oyun çağı çocuklarıdır ,bu durumda eğitimleri de oyunlarla ,şarkılarla ,resimlerle başarıya ulaşabilmektedirler .Anaokulu ve erken yaş dönemi çocuklarımızda görsel, işitsel ve tekrara dayalı metotlar eğitimin vazgeçilmez unsurlarıdır.
SDM ,anaokulu yabancı dil eğitimi ve erken yaş dönemi yabancı dil eğitiminde tecrübeli ,formasyonlu ,güler yüzlü eğitmenleri ile dil eğitimlerine özel bir çok oyunlar ,şarkılar, görsel ihtiyaçlarını tatmin edecek çalışmaları kapsayan bir sistem içerisinde eğitim vermektedir. Teknoloji çağı çocuklarımız özellikle teknolojik materyaller ile desteklenen eğitimler sayesinde eğlenerek öğrenecek ,çok daha hızlı ve kalıcı bilgilere farkına bile varmadan sahip olacaklardır.
Beklentilerimiz neler olmalı?

Bu dönemde çocuklarımız özellikle taklide ve gözleme dayalı , sezgisel bir öğrenim süreci yaşarlar ve her bilgiyi beyinlerinde kayıt altına alırlar .Her çocuğun öğrenme hızı veya öğrendiğini ortaya koyma süreci farklıdır .Siz onların dil öğrenirken ki sessiz kayıt dönemlerinde gelişim göstermediklerini düşünebilirsiniz ama emin olun onlar kayıt yapmaya devam ediyorlar ve zamanları geldiğinde size bunların meyvelerini muhakkak vereceklerdir .Çocuğunuz bir dili öğrenirken sizin de ona vereceğiniz destek kendisini daha rahat açmasını sağlayacaktır .Örneğin çocuğunuza öğrenmekte olduğu dilde çizgi filmler izletmek ,o dile ait müzikler dinletmek ,oyun oynarken öğrenmekte olduğu dile ait ufak tefek kelimeler kullanmak ,ona da kullandırtmak ve hatta kullanırken hata yapabilmesine müsaade etmek J eğitim sürecine destek sağlayacaktır. Günlük hayatında da öğrenmekte olduğu yabancı  dille iç içe olan çocuklarımız çok daha hızlı ve keyifli ilerleyeceklerdir.