İngilizce Kursu

İngilizce Cermen kökeninden gelen, dünyada Çince ve İspanyolca'dan sonra anadil olarak kullanılan 3.dildir.

 

İNGİLİZCE

İngilizcenin tarihi İngiltere’nin tarihi ile başlamaktadır. Keltler, Britanya tarihinde bilinen en eski topluluktur. MÖ 55 yılında Britanya, Romalılar tarafından işgal edildi ve MS 410 yılına kadar süren işgal dolayısıyla Keltler, Romalıların egemenliği altına girdiler. Bu süre kelime açısından İngilizcenin gelişimine büyük katkı sağlamıştır. MS 5’inci yüzyılda İngilizlerin ataları olan Germen kavimleri Avrupa’dan Britanya’ya göç etmeye başladılar. Üç Germen kavmi (Jutes, Angles ve Saxons) kısa sürede adaya hâkim oldular. Böylece adada “Eski İngilizce” (Old English) dönemi başlamıştır. Önceleri Germen dilini (eski Almanca) konuşmaktaydılar. Daha sonra Britanya’daki Germen kavimlerinin konuştukları dil Avrupa’daki aslından uzaklaşmaya başladı. MS 7’inci yüzyılda misyonerlik faaliyetleri sonucu özellikle kelime açısından Latincenin etkisinde kaldılar. İngilizcenin başlı başına bir dil haline gelmesine, 9-11’inci yüz yıllar arasındaki İskandinav istilası neden olmuştur.

Dünyanın en eski dilleri arasında yer alan İngilizce, günümüzde Çince ve İspanyolcadan sonra anadil olarak kullanılan üçüncü dildir. Bugün dünyada ortalama 1,8 milyar insan İngilizce konuşmaktadır. Bu da İngilizcenin yeryüzünden en çok konuşulan ikinci dil olmasını sağlamaktadır. Amerika Birleşik Devletleri’nin ana dilinin İngilizce olması bu dilin öğrenilmesini yaygın hale getiren nedenler arasındadır. Dünyanın birçok ülkesinde anadilin yanı sıra ikinci dil olarak İngilizce eğitimi verilmektedir. İngilizce, Birleşmiş Milletlerin resmi dilidir.

Bugün hemen tüm meslek dallarında İngilizce gereklilik haline gelmiştir. Küresel toplumla iletişim kurmanın yolu, İngilizce konuşabilmekten geçmektedir. Yabancılarla telefonda görüşmek ya da konuşmak, İngilizce e-posta yazmak, yurt dışındaki bir şirkete rahatça teklif sunabilmek İngilizce yeterliliğinin göstergelerinden sadece birkaçıdır. İngilizce, ulusal ya da uluslararası yüksek seviyede iyi bir iş ve eğitim kariyeri için artık temel başlangıç noktasıdır.

İNGİLİZCE KURSU

SDM Dil Okulu İngilizce eğitimlerini, konforlu ve tam donanımlı dersliklerinde, dallarında uzman Türk ve anadili İngilizce olan eğitim formasyonlu öğretmenlerin eşliğinde vermektedir. Yüksek hizmet kalitesiyle bire bir eğitimde lider olan kurumumuz, İngilizce eğitim almak için en doğru adres olduğunu garanti etmektedir.

Okulumuzda İngilizce eğitimleri “Bire Bir İngilizce”, “İngilizce Açık Mini Gruplar” ve “İngilizce Kapalı Mini Gruplar” şeklinde gerçekleştirilmektedir.

Bire Bir İngilizce Kursu eğitimlerimizde;

Özel İngilizce derslerimizde  “öğrenci odaklı eğitim metodu” uygulanmaktadır.  

-Sistemin doğru  çalışması için öğrencinin eğitim, iş, özel hayat durumu ve yoğunluğu etüt edilerek en uygun program belirlenmektedir.

-Öğrencimizin sabit kur sistemlerinin  içerisinde sıkışmadan dilin bütününe hâkim olarak ve konuşarak öğrenmesini sağlamak öncelikli hedefimizdir.

-İngilizce özel ders eğitimlerimiz, kişiye özel program ve materyaller belirlenerek uygulanmaktadır.

-Eğitim programı başta belirlenen hedefler doğrultusunda öğrencinin adımlarına ve ihtiyaçlarına göre ilerlemektedir. 

-Teknolojik donanımı tam, konforlu dersliklerimizde özellikle görsel ve işitsel materyaller öne çıkmaktadır.

-Konularında uzman, tecrübeli, formasyonlu Türk ve yabancı öğretmenlerimiz Genel İngilizce, İş İngilizcesi, Akademik İngilizce alanlarında eğitim vermektedir.

-Özel meslek konularda eğitim alma ihtiyacı olan öğrencilerimizin tercih etmesi tavsiye edilen eğitim metodu “Bire Bir” eğitimdir.

-Eğitimin gün ve saatlerine öğrencimiz kayıt sonrası “Eğitim Planlama Departmanımız” ile görüşerek karar vermektedir. Eğitim süreci içerisinde ihtiyaç duyulduğunda öğrencilerimiz program değişikliği talebinde bulunabilmektedir.

-Programlarımız en az haftada 3 saatlik eğitimlerden başlamaktadır.

-Öğrenciler en uygun haftalık ders saati yoğunluğunu eğitim uzmanlarımızla yapılan görüşmeler sırasında belirlemektedir.

-Eğitim planlama bölümümüz, eğitim süresi boyunca raporlarla sürekli eğitimi takip etmekte ve desteklemektedir.

-Raporlar aylık olarak öğrencimize de ulaştırılmaktadır.

-Ayrıca eğitim danışmanlarımız süreç boyunca aktif olarak öğrencilerimize rehberlik yapmaktadır.

İNGİLİZCE SERTİFİKA PROGRAMLARI

Sertifika programlarımız hazırlanmaktadır.

ONLINE İNGİLİZCE SEVİYE TESTİ

İngilizce seviyenizi ölçmek için aşağıdaki linke tıklayıp online sınava katılabilirsiniz.

http://sdm.com.tr/ingilizce-seviye-tespit-sinavi

İNGİLİZCE KURS TAKVİMİ

Kurs takvimlerimiz birebir eğitim verildiği için kişiye özel ayarlanmaktadır. Programcımız sizleri arayıp uygun saatleri ve hocaların ders programları inceledikten sonra size dönüş yaparak en uygun programı ayarlamaktadır.UA-62172274-1

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!