Almanca kursu

grup eğitimlerimizde öğrenci sayısının azlığı eğitiminde verimin en üst düzeye ulaşmasını sağlamaktadır. Eğitmenlerimiz de grubun dinamiğine uygun materyaller belirlemekte ve yine teknolojik olarak tam donanımlı konforlu sınıflarda eğitim verilmektedir. Haftalık ders saati 6 saattir. Gündüz, akşam ve haftasonu programlarımız bulunmaktadır.

Bu dili İngilizce'den sonra ikinci dil olarak öğrenmeyi hedefleyen öğrencilerimiz için bir diğer avantaj ise; öğretmenlerimizin 2 dil bilmesidir. Bir taraftan yeni bir dili öğrenir veya geliştirirken diğer taraftan İngilizce pratik yapma olanağı da bulacaklardır.

Ayrıca Almanca seviye belirleme sınavlarına hazırlanmak için özel eğitim programlarımız bulunmaktadır. Bu programlar için özel sınav eğitmenleri derslere katılmaktadırlar. Dilin yapısının yanı sıra sınav teknikleri ile ilgili eğitim vermektedirler.

  • Start Deutsch 1
  • Start Deutsch 2

Zertifikat Deutsch (ZD)Zertifikat Deutsch" (ZD) uluslararasi geçerli olan Avrupa Konseyi skalasina uygundur. B1 seviyesinde sınav  uygulanmaktadır. ZD Alman Göç ve Mülteci Bakanlığı (Bundesministerium für Migration und Flüchtlinge, BAMF) tarafindan 1 Ocak 2005'ten beri uygulanan entegrasyon kurslarının bitirme sınavı olarak kabul görmektedir.

Zertifikat Deutsch für den Beruf (ZDfB)Bu sertifikayla yazılı ve sözlü olarak günlük meslek hayatında Alman dilinde yeterli seviyede iletişim kurabildiğinizi kanıtlıyorsunuz. B2 seviyesinde uygulanan bir sınavdır. Meslek diline yönelik olduğu için Zertifikat Deutsch für den Beruf endüstri ve ticaret tarafından aranan bir sınav türüdür.

Goethe Zertifikat -ileri düzeyde bir dil seviyesi gerektirmektedir. Çok sayıda ülkede Alman filolojisi bölümüne giriş koşulu olarak kabul edilmektedir.

Deutsches Sprachdiplom (DSD Stufe ll) 

(C1 seviyesi) süresiz geçerliği olan ve Almanca'nın en yüksek seviyesini belirten, uluslararası geçerliliğe sahip dil diploması olup, YGS ve LYS sonucu okumaya hak kazandığınız herhangi bir bölümü Almanya'da hazırlık olmadan okuma hakkı verir. Deutsches Sprachdiplom Stufe I (B1 seviyesi) ise yine süresiz geçerliliği olan ve Almancanın orta seviyesini belirten, uluslararası geçerliliğe sahip bir dil diploması olup, YGS ve LYS sonucu okumaya hak kazandığınız herhangi bir bölümü Almanya'da hazırlık sınıfına kayıt yaptırmak şartıyla okuma hakkı verir.

TELC Deutsch GmbH -telc sınavları A1-A2-B1-B2-C1 seviyelerinde ve yetişkinlere, öğrencilere, mesleğe yönelik olmak üzere üç ayrı hedef grubuna dönük hazırlanmaktadır.

Yetişkinlere Yönelik telc Sınavları: Yurtdışındaki üniversitelere başvurmak, çeşitli ülkelere göç etmek veya yurtdışında çalışmak isteyen kişiler içindir.

Öğrencilere Yönelik telc Sınavları: 12-16 yaş arası ortaöğretim ve lise öğrencilerine yöneliktir.

Çalışanlara Yönelik telc Sınavları: Dil becerilerini profesyonel anlamda yurtiçi veya yurtdışında belgelemek isteyenler içindir.

Zentrale Mittelstufenprüfung (PWD) -merkezi orta düzey yeterlilik belirleme sınavıdır.

Prüfung Wirtschaftsdeutsch (PWD) - Uluslararası ticari almanca yeterlilik sınavıdır.

Deutsches Sprachprüfung für den Hochschulzugang - Yüksek eğitim kurumlarında okumak için girilmesi gereken dil yeterlilik sınavıdır. Sınav tarzı açısından TOEFL sınavına benzerdir.

Test Deutsch als Fremdsprache (TestDaF)- Dsh sınavı gibi Almanya'da yüksek öğrenim görmek için uygulanan yeterlilik testidir.

Großes Deutsches Sprachdiplom-Goethe-Zertifikat C2: Großes Deutsches Sprachdiplom Almanca dil diploması gereksinimi geniş çapta ilerlemiş olan dil bilgi seviyesi olup, - C2 - yetkinlik çizelgesi doğrultusunda, altıncı ve en yüksek kademe bilgisini değerlendirir. 

Zentrale Oberstufenprüfung (ZOP)-Zentrale Oberstufenprüfung (ZOP) sınavı, tıpkı Kleines Deutsches Sprachdiplom (KDS) gibi, oldukça ileri düzeyde, yüksek bir dil seviyesini gerektirmektedir. Bu sınav, Dillere İlişkin Avrupa Ortak Referans Çerçevesi'nin altı basamaklı yetkinlik derecelendirmesinde altıncı ve en yüksek basamağa (C2) denk gelmektedir.

Kleines Deutsches Sprachdiplom (KDS)-Bu sinav zorluk derecesiyle Zentrale Oberstufenprüfung'a (ZOP) benziyor, fakat ayrica Alman kültürü ve ülke bilgisi konularina bir genel bakisa sahip oldugunuzu ispat etmekte.

Özel ve kamusal isverenler tarafindan KDS nitelikli Almanca bigisinin kanıtı olarak görülüyor, çünkü dünya çapinda yüksek bir tanınma derecesine sahip. KDS'den yeterlilik alanlar otomatikman yüksek okullardaki ve üniversitelerdeki dil giris sinavindan muaf tutuluyorlar.

Yüksek hizmet kalitesi, konforlu ve tam donanımlı derslikleri ile dallarında uzman Türk ve yabancı Almanca eğitmenlerini birleştiren SDM, İstanbul'da Almanca Eğitim almak için doğru adres olacağını garanti etmektedir.

SEVİYELER VE ULAŞILACAK HEDEFLER

SEVİYE TOPLAM SAAT ULAŞILACAK HEDEFLER
A1 100 Basit günlük yaşam ifadelerini konuşup,yazabilir.Kendini tanıtabilir.nesne ve kişilerle ilgili basit bilgiler verebilir.kısa metinler, hikayeler okuyup anlayabilir.Dilin ana mantığı başlangıç seviyesinde verilir.Ulaşılan en önemli nokta aslında dili tanımaktır.
A2 100 Kişi kendini,sevdiği yerleri,hobilerini,ailesini,işini,günlük ihtiyaçlarını ve işlerini şimdiki ve geçmiş zaman kullanarak konuşabilir,yazabilir.
B1 100 Bu seviyenin tamamlanmasıyla birlikte temel dil bilgisini kullanabilir,konuşabilir,yazabilir,konuşulanı anlayabilir.
B2 100 Genel dil bilgisine hakim hale gelinir.Bağımsız olarak kendini geniş kapsamda ifade edebilir.Akademik çalışmaya geçiş yapabilir.
C1 100 Çok rahat konuşabilir.Dil yapısına hakimdir.Dil eğitimi alanında seçim yapabilir.Akademik eğitim,iş eğitimi gibi alanlara yönelik çalışmalar yapabilir.
C2 100 Dile tamamen hakimdir.Anadili gibi konuşabilir,yazabilir.akademik,politik,iş alanlarında rahatça konuşabilir,yazabilir,anlayabilir.

Sizi Arayalım

ALMANCA KURSU

Avrupa’da anadil olarak kullanılan Almanca günümüzde Avrupa ile iletişim kurma noktasında da değerlendirilmektedir. Ticari olarak 3.000’den fazla Alman firmasının yer alması sonucunda Türk iş piyasası paralel olarak etkilenmekte ve dil bilgisi yeterliliği aranmaktadır. Bunun dışında iyi bir gelecek için Almanca öğrenimi tercih eden öğrencilerin ihtiyaç duyduğu Start Deutsch 1 ve 2 dışında Zertifikat Deutscden Beruf sertifikalarına sahip olunması www.sdm.com.tr tarafından sağlanılarak güvenilir bir gelece kariyer başlangıcı adımı atılmaktadır.

Almanca sınavlarında öğrencilere, çalışanlara ve merkezi orta düzey dışında uluslar arası ticari ile yüksek eğitim kurumlarında okumak için girilen tüm sınavlarda alınması gereken eğitimi konfor, teknoloji, donanım ve kaliteli eğitmenlerle bireylere Türk, yabancı eğitmenlerle özel olarak sunmaktadır. Hazırlanan bireye özel programlarda dili tanıma süreci, günlük yaşamda yer alan istekleri yerine getirme süreci, temel dil bilgisi süreci ve dil yapısına hâkim olma süreciyle, dili anadil sürecinde tamamlama sağlanmaktadır.

Almanca eğitici videolar

ile kurum öğrencilerin öğrenmeyi kendini daha rahat hissetme ve motivasyon gücünü arttırma dışında anlama gücünü yüksek kılan öğrenme konforunu da yaşatmaktadır.

Kurum olarak bireylere sunulan yüksek verim karşılığında

almanca kursu fiyatları

kıyaslanamayacak kadar bir uygunluğu sunmakta ve elde edilmek istenilen başarıya odaklı bir hizmet ilkesi ile bireylere kalite, güven ve garanti memnuniyet farklılığını sunulmaktadır. 

Henüz yorum yazılmadı. İlk yorum yazan sen ol!

Yorum yazın

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!